Skip to content

Cumhuriyet mitingleri yeniden başlatılıyor

22 Nisan 2009, ekleyen Hasan Duru

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet mitingleri yeniden başlatılıyor. İlk mitingin 17 Mayıs'ta Ankara'da gerçekleştirileceği belirtiliyor. DTP de aynı tarihte Ankara'da bir miting düzenleyeceğini açıklamıştı.

ADD tarafından yapılan açıklama şu şekilde: 

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, hukuk devletine, demokratik laik cumhuriyete, üniter yapımıza ve tam bağımsızlığımıza sahip çıkıyoruz.

Ülkemiz kurtuluş ve kuruluş felsefesine aykırı bir süreçle karşı karşıyadır. Cumhuriyet dönemi boyunca var olan devrim karşıtlığının, karşı devrim sürecine gitmesi tehlikesi belirmiştir.

“Ergenekon” adı verilen operasyonlarla ülke düzeyinde tam bağımsızlıktan, çağdaşlıktan, laik, demokratik, sosyal, hukuk devletinden yana olan, toplumda saygınlık kazanmış aydınlar, bilim insanları, yazarlar, siyasetçiler, emekli subaylar ve demokratik kitle örgütlerine karşı soruşturmalar açılmakta, gece yarısı baskınlarıyla gözaltılar gerçekleştirilmektedir.

Türkiye, emperyalizme karşı mücadele vererek zafer kazanan ilk devlettir. Bu zaferin sonucunda aynı zamanda mazlum ülkelerin de önderi olmuş; çağdaş, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak, aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda büyük adımlar atmıştır.

Bu ilkeleri korumak ve ülkemizin ulusal güçlerine karşı yapılan her türlü saldırıyı durdurmak üzere, güç birliği içinde 17 Mayıs 2009 Pazar günü saat 12.00'da başkent Ankara’da bir miting yapma kararı alınmıştır.

Cumhuriyetin temel ilkeleri doğrultusunda mücadele eden Atatürkçü Düşünce Derneği’nin tüm şubelerini, halkımızla birlikte Cumhuriyet Mitingine katılmaya çağırıyoruz.

Kaynak: http://www.add.org.tr/

 

 

AdaptiveThemes