Skip to content

Yıldız "Teknik" Üniversitesi'nde inşaat çökmüş

18 Temmuz 2009, ekleyen Fatih Polatlı

muzirnesriyat.net'in haber-yorum yazısına göre, Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Davutpaşa (İstanbul) kampüsünde yapımı süren Teknopark'ın bir bölümü çökmüş, enkaz altında kalan üç işçi şans eseri hafif yaralanmalarla kurtulmuş. Üniversite yönetimi ise, olayları haberleştirmek isteyen gazetecilerin kampüse girmesine izin vermemiş. Haber-yorum yazısı şu şekilde: 

YTÜ'de Medrese-i Tekno

İşçi güvenliğinin bu kadar önemsenmediği bir üniversite, olur mu demeyin? Olur olur. Medrese deyince akla tamam şimdi buldum. Hemen onun adı gelir. YTÜ YTÜ YTÜ    

Birkaç gün önce Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsünde inşaatı süren Teknopark’ın bir kısmı çöktü. İnşaat’ın çökmesi esnasında inşaat sahasında bulunan üç işçi enkazın altında kaldılar. Şans eseri, işçiler çok hafif yaralanmalarla enkazdan çıkarıldılar. İşçi arkadaşlara geçmiş olsun diyoruz. 

Peki, bu kadar değil tabii ki söyleyeceklerimiz.

İçinde köklü bir İnşaat Fakültesi bulunduran bir üniversitede de bir inşaatın çökmesi sizce biraz tuhaf değil mi? 

Hem de Teknopark inşaatında. Bu da biraz ironik olmuş. Teknopark kurulmadan zemin tektonik faaliyete geçmiş.

Birisi dememiş mi bizim bu Teknopark’ın yapılacağı araziye bir zemin etüdü yapsak diye.

Yaşanan olayları haber yapmak isteyen gazetecileri ve haber kanallarını içeri almayan üniversite yönetimi, olayı örtbas ederek dandik den durduğu yönetimde, altlarında ki zeminin kaymasını engellemeye çalışmaları durumlarını özetliyor.

Yalnız şaşırdım desem yalan söylemiş olurum. Aynı zamanda üzüldüm desem de.(işçi arkadaşlarımızın hayatta olması bunları söylerken rahat olmamı sağladı.)

Sen misin Teknopark yapmaya yeltenen, savaş teknolojisine katkı sağlamak için kendini yırtan.

Tanrı’nın sopası yok derler.

Bugün Davutpaşa’ da yaşanan, Irak’taki, Afganistan’daki, Lübnan’daki ve dünyanın birçok yerinde para babalarının kasalarını doldurmaları için yapılan savaşlarda sevdiklerini kaybeden anaların, babaların, çocukların feryatlarının yarattığı depremdir.  

Yaşanan bu saçmalık da işçi kardeşlerimizin ölmemiş olması bizleri tek sevindiren olaydır.

Kaynak: http://www.muzirnesriyat.net/index.php?option=com_content&view=article&id=120:ytuede-medrese-i-tekno&catid=39:ordanburdansizden

 

 

AdaptiveThemes