Skip to content

Transfer bombaları için en uygun zaman, en kral mekan

12 Haziran 2009, ekleyen Ömer Faruk Yalçın

                                         

Gazetelerin spor sayfalarında, iki haftadır her gün birileri gelip birileri gidiyor. Daha iki ay bu böyle devam eder. Toplamda bir iki yüz kadar futbolcu, aralarında dünya starlarını da katıp Fenerbahçe başta olmak üzere, önce şöyle bir gelirler, sonra da giderler. Balon transfer haberlerinin yaldızlı yayınları olan spor gazetelerinde, Fanatik, Fotomaç ve Fotospor’da da en verimli döneme işaret eder bu gelip gitmeler!

Arada, “Hepimiz Mehmetiz Hepimiz Topuz”, “Mehmet Bizimdir, Topuzları Sizindir” gibi espriler de gırla gider. İşte bu ortamda, transfer balonlarıyla dalga geçmek için bir blog oluşturmuş birileri. Bir dolu neşeli transfer haberinden birkaç örnek verelim önce, sonra da tamamını okumak isteyenler için bu sitenin adresini:

 

Scolari TGKH’ya yakalandı

Brezilyalı ünlü teknik direktör Luiz Felipe Scolari amansız TGKH'ya (Transfere göz kırpma hastalığı) yakalandı.Transfer için bir süreliğine Fenerbahçe'ye sonra Antepspor'a ardından Beşiktaş'a zaman zaman da Galatasaray'a göz kırpan Scolari en sonunda tam Gençlerbirliğine'de göz kırpmışken gözü takılı kaldı.

Göz kırpma hastalığının sonucu olarak kendisini Özbekistanın FC Bunyodkor takımıyla anlaşmış halde bulan Scolari "Olan oldu artık. İhale bir takımda kalacaktı o da Bunyodkor oldu. Yaşasın mavi- yeşil- sarı" dedikten sonra Fenerbahçe'ye tekrardan göz kırpmayı da ihmal etmedi. Doktorlar Scolari'yi bu hastalıktan kurtarmak için dört gözle çalışıyorlar.

Luiz Felipe Scolari kimdir?
Portekiz ve Brezilya milli takımlarını çalıştırıp Chelsea'da teknik direktörlük yaptıktan sonra 2005 yılında kurulmuş küçük bir takıma giden Luiz Felipe Scolari üç kişiden oluşuyor. Ünlü teknik direktörün 34 yaşında bir bıyığı ve çirkin bir gülümsemesi var.

Mehmet Topuz “Balya! Dedi…

Geçtiğimiz günlerde aynı gün hafta içinde iki kez daha yeniden doğan ve Kayserisporlu olarak doğmasının ardından Beşiktaşlı veFenerbahçeli olarak dünyaya gelen nurtopu oyuncusu Mehmet Topuz, 3 takımla daha anlaştı.

Topuz'un ismini Beşiktaş'a, bonservisini Fenerbahçe'ye satan menajeri Metin Korkmaz yaptığı görüşmeler sonrası Mehmet Topuz'un hürriyet kimliğini Ajax'a sattı. Bu arada Mehmet Topuz kendi yaptığı görüşmelerle sağ ayağını 1,5 yıllığına opsiyonlu olarak İngiltere'nin Port Vale takımına kiralarken burnunu da altyapısından faydalanacağını düşündüğü Galatasaray'a verdi.

Yeni kurallara göre eğer bir oyuncunun çeşitli uzuvlarına farklı takımlar sahipse, futbolcunun neresiyle gol attığına bakılıyor. Yani Mehmet Topuz cismen Beşiktaş kadrosunda bulunduğu bir Beşiktaş-Galatasaray maçında burnuyla gol atarsa, gol Galatasaray'a yazılacak. Eğer sağ ayağıyla gol atarsa Port Vale oynadığı maçta anında bir gol atmış sayılacak. Bu gol, TFL'de gol olarak değer kazanmayacak. Fenerbahçe'nin bu durumdan kârlı çıkması için Topuz'un maça bonservisiyle çıkarak topa bonservisiyle vurması gerekiyor.

Arda’dan Messi ve Ronaldo’ya kadar diğer transfer haberlerini, balonlarını takip etmek için adres de şöyle:

http://transferbombalari.blogspot.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

AdaptiveThemes