Skip to content

Michael Moore'dan krize karşı belgesel

17 Temmuz 2009, ekleyen cokdusunmebunları

Michael Moore, çalışmalarına başladığı belgesel filminde kameralarını kapitalizmin ekonomik işleyişine çevirerek “Capitalism: A Love Story” ile bir kez daha gündemi sarsmaya hazırlanıyor.

Oscar ödüllü muhalif yönetmen Michael Moore, “Capitalism: A Love Story” isimli belgesel filmi ile beyazperdeye dönüyor. ABD'nin sayılı muhalif yönetmenlerinden olan Moore, ABD için sınırları zorlayan belgeselleriyle geniş kitleleri "bir şeyleri düzeltmek" için harekete geçmeye çağırıyor.

Moore, bu sefer eleştiri oklarını kapitalizmin ekonomik işleyişine çevirerek, bu son derece acımasız dünya düzeni ile oldukça sert bir hesaplaşmaya giriyor ve içinde bulunduğumuz küresel ekonomik krizin suçlularını kendi bakış açısıyla sinemaya taşıyor.

Michael Moore yeni belgeseli için yaptığı açıklamada, “Mükemmel bir belgesel film olacak. Heves, hırs, romantiklik konularının yanı sıra her gün işini kaybeden 14 bin kişinin anlatıldığı bir yapım olacak“ şeklinde konuştu.

“Capitalism: A Love Story” adlı belgeselin önümüzdeki Ekim ayının başında ABD'deki sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor.

Kaynak: http://www.michaelmoore.com/

 

 

AdaptiveThemes