Skip to content

Mecik Cansın’dan Maykıl Ceksın’a

8 Temmuz 2009, ekleyen efer ve san tab...

Pop idolü Maykıl kardeşimizin “milyonları hüzne boğan” ölümünün ardından, gecikmeli cenazesi de kalktı. Cenaze kalktı ama Maykıl rüzgarı durmadı. Ölümünün ardından şarkı indirmeleri yüzünden internetin hızını azaltan, Mardin’de cenaze namazı kılınan, Çarşı tarafından “Hayatının yarısını siyah, yarısını beyaz olarak geçiren gerçek Beşiktaşlı Maykıl’a güle güle” pankartı hazırlanan Maykıl Ceksın, internet, Mardin ve Çarşı’yla birlikte en çok Harlem’i salladı.

Maykıl’ın doğduğu bu bölgeyi ziyaret edenlerin, kardeşleriyle birlikte ilk müzik çaldıkları yerleri tavaf edenlerin, sokakta onunla ilgili incik boncuk satanların had safhaya varmasıyla Harlemliler köşe olmuş.

Ancak Harlem bilindiği gibi pop müzikten çok basketbolla biliniyordu. O yüzden, ününü Maykıl’a kaptırmanın telaşıyla olsa gerek, basketçiler de atağa kalkmış

Basketbol idolü Mecik Cansın da Maykıl Ceksın’ın ardından açıklama yapanlar kervanına katılmış:

Mecik, “iyi bir oyun kurucu (point guard) olmasını Maykıl’a borçlu” imiş. Ta Harlem’deki günlerden Ceksın ailesinin dostu olan Mecik “onun sahnedeki performansını izledikçe kendisi de daha iyi bir oyuncu ve oyun kurucu haline gelmiş.” Mecik, Maykıl’ın “Remember the Time” adlı şarkısının video klibinde de oynamış. Klibin çekimleri için Maykıl kendisini telefonla aradığında inananamış.

Siz de inanamıyorsanız bu kaynağa bakın: http://www.nme.com/news/michael-jackson/45898

 

 

 

 

AdaptiveThemes