Skip to content

Kağızman'da kaymakamlık barış için çabalıyor

30 Mayıs 2009, ekleyen Zeynep Arda

Kars’a bağlı Kağızman ilçesinde Çengili ve Akören köylüleri arasında çıkan kavga sonrası Kaymakamlık harekete geçti. Kaymakam Çetin Çelik, Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığı yetkilileri ve vatandaşlarla bir araya gelerek köylülere sağduyu çağrısında bulundu.

Kağızman’da önceki gün Çengilli ve Akören köylüleri arasında yayla yüzünden yaşanan kavgada 9 kişi yaralanmıştı. Olayların daha da büyümemesi ve tatlıya bağlanması için Kağızman Kaymakamı Çetin Çelik, Emniyet Müdürü Adem Haktanıyan, Jandarma Bölük Komutanı Yavuz Sonat Güzel ve ilçede söz sahibi bazı vatandaşlar ile toplantı düzenledi.

Taraflara sağduyu çağrısında bulunan Kaymakam Çelik, "İki köy arasında yaklaşık 40 yıldır süren bir mera ihtilafı var. Şehir merkezinde yaşanan kavga Emniyet güçleri ve Jandarmanın yerinde müdahalesiyle fazla büyümeden bitirildi. İlçemizde yaşanan huzursuzluk hepimizi etkiledi. Amacımız, iki köyü ortak bir noktada birleştirmek. Olayın adli sürecini de takip ediyoruz. Taraflara sağduyu çağrısında bulunduk. Kötü bir olaya mahal verilmemesi için harekete geçildi" dedi. Çengili ve Akören köylüleri ile ayrı ayrı konuşacağını vurgulayan Çelik, olayın tatlıya bağlanması için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.haberler.com/kagizman-da-kaymakamlik-koyluleri-baristirmak-icin-haberi/

 

 

 

AdaptiveThemes