Skip to content

Kağızman'da kavga: 6'sı ağır 9 yaralı

26 Mayıs 2009, ekleyen Zeynep Arda

Kars'ın Kağızman ilçesinde köylüler arasında çıkan kavgada 6'sı ağır 9 kişi yaralandı.

Kağızman'ın Çengilli ve Akören köylüleri arasında yayla yüzünden çıkan kavgada 6'sı ağır 9 kişi yaralandı. Yaralılardan, durumu ağır olan 6 kişi yapılan ilk müdahalenin ardından Kars Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Kars'ın Kağızman ilçesinde, Çengilli ve Akören köylüleri arasında yayla yüzünden, İstiklal Alanı'nda başlayan kavgayı polis ekipleri durduramayınca havaya ateş açtı. Köylülerin sakinleşmesi için Kağızman Jandarma Komutanlığı ve Tabur Komutanlığı'ndan yardım istendi. Gelen askerler, kızgın kalabalığı güçlükle yatıştırdı. Kalabalığı dağıtmaya çalışan polis ve jandarma, ilçe merkezinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Kavganın başladığı yer abluka altına alınırken, kavgaya karışan köylüler gözaltına alındı.

Kavga, daha sonra Kağızman Otogarı'nda devam etti. Araya giren jandarma, köylüleri sakinleştirirken, köy muhtarları ile görüşen Kağızman Kaymakamı Çetin Çelik, köylülerin barışmalarını istedi. Kavgada 6'sı ağır 9 kişi yaralanırken, Kağızman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan 3'ü hastanede tedavi altına alındı. Yaralılardan, durumu ağır olan 6 kişi yapılan ilk müdahalenin ardından Kars Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

 

 

 

 

 

AdaptiveThemes