Skip to content

IMF ve Dünya Bankası'na karşı Bandista konseri

4 Ağustos 2009, ekleyen Fatih Polatlı

Çalışmalarını İnternet aracılığıyla ücretsiz olarak paylaşan Bandista müzik grubu (http://www.tayfabandista.org/), 6-7 Ekim günlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek olan yıllık IMF-Dünya Bankası toplantısına karşı düzenlenen etkinlikler kapsamında, 6 Ağustos Perşembe akşamı İstanbul'da bir konser verecek. "IMF ve Dünya Bankası'na Karşı Direniş Günleri Koordinasyonu" tarafından düzenlenen konser 21.00'de İstiklal Caddesi üzerindeki Rumeli Han'da bulunan Haymatlos adlı mekanda gerçekleştirilecek. 

Bu konser öncesinde, 5 Ağustos Perşembe akşamı gerçekleştirilecek olan eylemle ilgili açıklama ise şu şekilde: 

Biz mahallesinden kovulanlar, tohumları çalınanlar, greve duranlar, harçları ödemeyenler, işsiz güçsüz bırakılanlar, barkı yıkılanlar, esnek köleleştirilenler, suyu satılanlar, krizden kaçamayanlar, sendikasızlaştırılanlar, mülksüzler İstanbul direniş sezonunu açmak için hep beraber sokağa çıkıyoruz.
6-7 ekim’de Harbiye Vadisi’nde gerçekleşecek IMF (Uluslararası Para Fonu) ve Dünya Bankası’nın yıllık toplantısına karşı direniş sezonunu açmak için 5 Ağustos Çarşamba günü saat 19.30’da Taksim tramvay durağındayız.
1-8 ekim direniş haftasında buradayız, sokaklardayız, direniyoruz, durduruyoruz, vadiyi onlara dar ediyoruz. Haberleri olsun biz her yerdeyiz, her yeriz.

Direnistanbul Festival Komitesi

Kaynak: http://direnistanbul.wordpress.com/

 

 

AdaptiveThemes