Skip to content

Diyarbakır-Ankara kardeşliği pekişti

8 Ağustos 2009, ekleyen Erdem Yürekkaya

Başına "Turkcell" sözcüğünün konması şart olan "Süper" ligimizin ilk hafta maçlarından biri, bugün Diyarbakırspor ile Ankaragücü arasında oynandı. Diyarbakırspor'un konuk ekip Ankaragücü'nü ağırladığı karşılaşma, tarafların 2-2'lik beraberliğiyle sonuçlandı. Böylece iki ekip de birer puan kazanarak lige fırtına gibi girmiş oldu. 

Diyarbakır Atatürk Stadı'nda oynanan karşılaşmanın gollerini 8 ve 44. dakikalarda Ankaragücü'nden Ceyhun Eriş, 23. dakikada Diyarbakırspor'dan Adnan Güngör ve 70. dakikada aynı takımdan Mendoza atmış. 

diyarbakirspor.org'daki maç anlatımından anlaşıldığı kadarıyla, 31. dakikada Diyarbakırsporlu futbolcu Erhan Şentürk'ün 3 rakip oyuncuyu çalımlayıp ceza sahasına girdikten sonra tam kaleciyle karşı karşıya kalacakken düşürülmesine ve hakemin "bariz penaltı"yı vermemesine rağmen sükunetini koruyan Diyarbakırspor taraftarları, Ankaragücü'nün 44. dakikada bulduğu ikinci golden sonra futbolcular arasında yaşanan gerginlikten etkilenerek hakem aleyhinde tezahürat başlatmış olsa da, olaylar çok büyümeden yatıştırılmış. 

71. dakikasında hakem tarafından su molası verilen karşılaşma, başka herhangi bir ciddi olay yaşanmadan, kardeşlik içinde son bulmuş. 

Diyarbakırspor'dan 5, Ankaragücü'nden 3 futbolcunun sarı kart görmesine karşın, hakem, 90 dakika ve uzatmalar boyunca kırmızı kartına başvurma gereğini duymamış. 

Kaynaklar: 

http://www.diyarbakirspor.org/haberler/1893-Diyarbakirspor-2-2-Ankaragucu-CANLI.html

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/12241625.asp?gid=229

 

 

 

AdaptiveThemes