Skip to content

Bursaspor'dan anlamlı proje (16 okul)

18 Ağustos 2009, ekleyen Kaptan

Bursaspor Kulübü ve Teksaslı Bursasporlular Derneği'nin resmi internet sitesi işbirliği ile "16 Köy, 16 Okul, 16 Maç" isimli bir sosyal kampanya başlatıldı. Başlatılan bu proje kapsamında, Bursa'da oynanacak her lig maçından bir gün önce, taraftarlar arasından katılan gönüllüler ile beraber Bursa'nın dağ köylerinde yer alan durumu yetersiz okullar arasından seçilen bir okula yardım götürülecek. Sonuç olarak sadece 2009-2010 futbol sezonunda 16 tane okul eğitim-öğretime hazır hale getirilecek. Ayrıca, maçlardan birer gün önce yardım götürülen köylerde okuyan öğrenciler maçlara getirilerek, onlara eğlenceli saatler yaşatılacak.

Yardım götürülen ilk köy olan Delice Köyü'nden, götürülen kumanyalar ile karnını doyuran Mehmet.

Proje kapsamında ilk olarak Bursa'nın Keles ilçesinin Delice Köyü İlköğretim Okulu'na yardım götüren ve Kasımpaşa maçında da öğrencileri stadyumda ağırlayan Bursaspor Kulübü ve Bursasporlular, ikinci köy olarak belirledikleri Büyükorhan'ın Kınık İlköğretim Okulu'na gitmek için Cuma gününü bekliyorlar.

Konu ve proje ile ilgili olarak açıklama yapan Bursaspor Kulübü yöneticisi Mehmet Kara, gelecek sezonlarda da bu projeye, etki alanını genişleterek devam etmek istediklerini belirtirken, Bursaspor'un kardeş takımı Ankaragücü ile bu projeyi ulusala yayma amacı taşıdıklarını belirtti.

Teksaslı Bursasporlular da sezon boyunca kitap toplamaya devam edeceklerini belirterek destek istediler.

İlk olarak yardım götürülen Delice Köyü'nün ilköğretim okulunda, taraftarlar tarafından toplanan kitapların yanında, Bursaspor Kulübü'nün ve sponsorların yardımları ile okulun boya-badana, kapı-pencere, ısıtma ve eğitim-araç gereçleri de dahil olmak üzere tüm ihtiyaçlar karşılandı.

''Futbol sadece futbol değildir'' mantığıyla yola çıkan Bursaspor Kulübünü ve Teksaslıları bu anlamlı projeleri ve harcadıkları emekler nedeniyle kutluyor, bu tür sosyal faaliyetlerin tüm spor kulüpleri ve kamuoyuna örnek olmasını diliyoruz.

 

 

AdaptiveThemes