Skip to content

Bilkent'te Recep Akdağ'a protesto

20 Haziran 2009, ekleyen gagarin

Bilkent Üniversitesi diploma töreni sırasında konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Recep Akdağ öğrenciler ve veliler tarafından protesto edildi. Geçtiğimiz yıl da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül benzer bir tepkiyle karşılaşmıştı.

Bilkent Üniversitesi'nde dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen diploma törenine katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, konuşma yapmak üzere kürsüye çıktığı sırada, öğrenciler ve velilerin protestosuyla karşılaştı.

Bakan Akdağ'ın kürsüye çıkmasının ardından mezunlar ayağa kalktılar ve ellerindeki Atatürk resimlerini havaya kaldırarak bakana tepki gösterdiler. Velilerin de alkışlarıyla destek verdiği protesto nedeniyle Bakan Akdağ konuşmasını yapmakta fazlasıyla zorlandı. Türkiye'de bir demokratik gelişim süreci yaşandığını iddia eden Akdağ, farklı kesimler arasında karşılıklı hoşgörü ve tahammül kültürünün gelişmesi gerektiğini söyledi. Bakanın bu sözleri velilerin ve öğrencilerin daha yoğun tepki göstermelerine yol açtı.

Tepkinin yoğunlaşmasıyla sinirlenen Bakan Akdağ, öğrencileri gelişmiş bir ülkenin değil bir üçüncü dünya ülkesinin üniversitesindeymiş gibi davranmakla eleştirdi. Geçtiğimiz yıl da kızının mezuniyeti dolayısıyla törene katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de protesto edilmişti.

KAYNAK: http://haber.sol.org.tr/devlet_ve_siyaset/15498.html

Yorumlar

Sağlık bakanı kendisini

21 Haziran 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 207

Sağlık bakanı kendisini protesto edenlere hoş görü ve tahammülden bahsediyor, aynı partinin genel başkanı ve başbakan partisine AKP diyenlere "edepsiz" diyor. Aptallaştırılan ve unutkanlaştırılan bir ülkede yaşamak böylesi bir şeymiş demek.

 

 

AdaptiveThemes