Skip to content

Adana Demirspor'dan Livorno'ya maç daveti

11 Ağustos 2009, ekleyen Fatih Polatlı

Bir süredir futbolla ilgili bazı İnternet forumlarında verilen bir bilginin doğru olduğu ortaya çıktı. Adana Demirspor Kulüp Başkanı Bekir Çınar, İtalya'nın Livorno takımını bir hazırlık maçı için Adana'ya davet ettiklerini açıklamış. hurriyet.com.tr'nin haberine göre, karşılaşmanın 6 Eylül günü Adana 5 Ocak Stadı'nda yapılması planlanıyormuş. Ama bu arada, Livorno'nun resmi İnternet sitesinde ve İtalyanca haber sitelerinde bu davetle ilgili bir bilgiye henüz yer verilmemiş durumda. Livorno takımı ve bu takımın İtalyan Seria A ligine dönüşü ile ilgili bir haberimize şuradan ulaşabilirsiniz: 

http://www.haberveriyorum.net/icerik/livorno-yeniden-serie-ada

hurriyet.com.tr'nin konuyla ilgili haberi ise şöyle: 

TFF 2'nci Lig 4'ncü grupta yer alan Adana Demirspor, İtalya takımlarından Livorno'yu hazırlık maçı için Adana'ya davet etti.

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Bekir Çınar, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: "Livorno takımı ile birçok ortak yanımız var. Bunların en önemlisi her ikisinin işçi takımından kurulması, ateşli taraftarlara sahip olması, ırkçılığa karşı duruş sergilemeleri ve endüstriyel futbola karşı olmaları. İki takım taraftarları fan clublarında görüşmeler yapıyor. Bizim taraftarlarımız bu görüşmeyi yönetimimize aktardı. Yönetim kurulu olarak da bu öneriyi dikkate aldık ve Livorno takımı yöneticileriyle resmi yazışmalara başladık."

TARAFTARLAR OLİMPİYAT STADI'NI İSTİYOR

6 Eylül'de Adana 5 Ocak Stadı'nda Livorno ile oynamayı planladıkları hazırlık maçı ile ilgili olarak, Türkiye'nin dört bir yanından olumlu görüşler aldıklarını anlatan Başkan Çınar, "Taraftarlar fan clublarda 5 Ocak Stadı'nın yetmeyeceğini, Olimpiyat Stadı'nı doldurabileceklerini belirtiyor.

Ancak biz 5 Ocak Stadı'nda oynamayı düşünüyoruz. Livorno takımınında taraftarlar grubunu davet ettik. Çok mükemmel bir organizasyon olacak" dedi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/12257818.asp

 

Yorumlar

Livorno, Türkiye'ye gelecek mi?

29 Ağustos 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 718

Livorno ve Adanademirspor arasındaki dostluk maçının oynanıp oynanmayacağı belirsizliğini koruyordu.Fakat son olarak SOL dergisinde çıkan haber yazısında ve Forzalivorno sitesinde maçın 4 Eylül günü oynanacağı yazıyor. Türkiye'deki Livorno taraftarları şimdiden maç için hazırlık yapmaya başlamış sabırsızlıkla maçı bekliyor. Yalnız , Livorno'ddaki bir yerel gazete dışında İtalya'da maçın yapılacağına dair herhangi bir habere rastlanamadığı söyleniyor. Ne Livorno ne de Adanademirspor resmi sitelerinde maçla ilgili duyuruya henüz rastlanmadı. Umarım dostluk maçı oynanır ve kimsenin sevinci kursağında kalmaz

Livorno - Adanademirspor dostluk maçı kesinleşti

31 Ağustos 2009, yazan Taylan Özgür Arslan,
Yorum no: 743

Her iki kulübün resmi sitesinde de maçla ilgili bilgilendirme yapılmaması dolayısıyla durum belirsizdi .Livorno kulübü resmi sitesinden,4 Eylül'de dostluk maçı için Türkiye'ye geleceğini duyurdu.Maç 4 Eylül günü saat 20:30'da Adana 5 Ocak Stadın'da oynanacak

Kaynak: http://www.livornocalcio.it/ 

 

 

AdaptiveThemes