Skip to content

ABD'den İran'a dostluk maçı teklifi

25 Mayıs 2009, ekleyen Fatih Polatlı

ISNA'nın (İranlı Öğrenciler Haber Ajansı) haberine göre, İran Futbol Federasyonu Başkanı Ali Kefaşyan, ABD Futbol Federasyonu'ndan gelen "dostluk maçı" teklifinin değerlendirilmekte olduğunu söylemiş.

Kefaşyan, ISNA'ya verdiği demeçte, gerekli hukuki girişimleri yaptıktan sonra ABD Futbol Federasyonu'na yanıtlarını ileteceklerini belirtmiş. Konuyla ilgili diğer ayrıntılar İran'ın teklifi kabul etmesi durumunda açıklanacakmış.

Kaynak: http://isna.ir/Isna/NewsView.aspx?ID=News-1345565&Lang=E

Yorumlar

Hakem Önemli

26 Mayıs 2009, yazan Ahmet Düzgün,
Yorum no: 34

 Bu maça kim hakem olmalı?

Hakem İsrailli olsun

26 Mayıs 2009, yazan Ömer Faruk Yalçın,
Yorum no: 35

 Oldu olacak o da İsrailli olsun. Iraklı da olur ama şimdi maraza çıkar.

Hakem tarafsız olmalı

26 Mayıs 2009, yazan Ahmet Düzgün,
Yorum no: 36

 Bence orta hakem isviçreli yan hakemlerden biri pakistan diğeride ingiltereli olmalı biraz dengeli olur. eğer hakkaniyetli bi hakem olursa .abd hep ofsayta düşer.

İran, ABD'den gelen dostluk maçı teklifini kabul etmiş

28 Mayıs 2009, yazan Fatih Polatlı,
Yorum no: 56

Milliyet'in İnternet sitesinden: 

İran Futbol Federasyonu Başkanı Ali Keffaşiyan, ABD Futbol Federasyonu’nun dostluk maçı önerisini kabul ettiklerini söyledi.
İran ile ABD milli futbol takımları arasındaki ilk maçın Tahran, ikincisinin de ABD’de yapılacağını belirten Keffaşiyan, karşılaşma tarihlerinin henüz belli olmadığını bildirdi.
ABD Bayan Milli Futbol Takımı’nın da İran ile Tahran’da maç yapma önerisinde bulunduğunu belirten Keffaşiyan, önerinin değerlendirilme evresinde olduğunu kaydetti.
İran ile ABD futbol takımları, uzun bir aradan sonra ilk kez 1998’deki Dünya Kupası elemelerinde Fransa’nın Lyon kentinde 21 Haziran 1998’de karşı karşıya gelmiş ve maç İran’ın 2-1 üstünlüğüyle sonuçlanmıştı.
Tahran ve Washington yönetimlerinin 30 yıldır doğrudan diplomatik ilişkileri bulunmuyor.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1099793&Date=27.05.2009&Kategori=spor&b=Iran%20ve%20ABD%20dostluk%20maci%20yapacak&ver=52

 

 

AdaptiveThemes