Skip to content

zaman gazetesi'ni ben okuyorum da başka kim okuyor?

16 Nisan 2010, ekleyen ahmet bertuğ

benzer bir hatayı başka bir yerde yaparsanız yıllarca geyik malzemesi olarak kullanılabilirsiniz. ama zaman gazetesi'nde yazıyorsanız stres yapmanıza hiç gerek yok.

 

ali aydın, kırpılıp yorumcu yapılan eski hakemlerden. zaman gazetesi'nde "yazıyor." ama gerçekten yazıyor. geçen cumartesi günü oynanan beşiktaş-trabzonspor maçıyla ilgili yazısında şöyle bir bölüm var: 

...

Hayal kırıklığı: Uğur sahada dolandı durdu 
Mustafa Denizli'nin dün ilk 11'de görev verdiği Uğur İnceman, orta sahada hiçbir varlık gösteremeyince rakip pozisyon üretmekte zorlanmadı. Zaten hocası da Uğur'u ikinci yarıda oyundan aldı. Uğur, Tello gibi yıldız bir futbolcunun yerine bulduğu şansı iyi kullanamadı.

...

mesele şu: uğur inceman oyundan çıktı tabii ama maç bittikten sonra. yani hocası uğur'u oyundan filan almadı. şimdi "ali aydın hangi maçı seyretti" gibi klişe bir laf etmeyeceğim. ernst'i uğur sanmıştır, açısı yanlıştır, hakem şanssızlığıdır vs. kendisinin zaten biraz dağınık biri olduğunu biliyoruz. iki sarı kart gösterdiği bir oyuncuya kırmızı kart çıkarmayı unutmuşluğu ve bu yüzden o maçın tekrar edilmişliği de vardır.

benim takıldığım nokta o değil. olabilir, herkes hata yapar. "bunların editörü de mi yok" sorusu da sorulabilir; paraları yoktur, yeterli sayıda editör alamamışlardır. dar vakitte, baskı telaşı içinde hepsi mümkün. ben de zaten bu hatanın üstüne "mal bulmuş burjuva" gibi hemen atlamış değilim. neticede hepimiz hata yapıyoruz.

ama neredeyse bir hafta geçti. bilmem kaç yüz bin sattığı söylenen bu gazetenin tek bir okuyucusu görmedi mi bu hatayı, uyarmadı mı gazeteyi? hadi pazar günkü baskı öyle çıktı diyelim, bir haftadır internet sitesinde bu yazı o hatayla öyle duruyor. orada da mı kimse görmüyor bunu? en dandik haberin altına onlarca yorum giren internet canavarları da mı ilişmiyor "İnternetin İlk Türk Gazetesi"ne?  

zaman gazetesi'ni ben okuyorum da başka kim okuyor merak ettim şimdi...

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=971800

Yorumlar

Zamandır ne yapsa yeridir

16 Nisan 2010, yazan ulas_ulas,
Yorum no: 2922

Sitemizde yapılmış, Zaman gazetesinin zırvalıklarını anlatan, foyasını meydana çıkaran, tonla haber bulmak mümkün. Tabi genel olarak siyasi konulardaki haber ve değerlendirmelerini takip ediyoruz. Spor bölümünü takip etmiyoruz haliyle:) Ama sizin de ilgilendiğiniz alana dair, sözkonusu gazetenin basiretsizliğini paylaşmanız oldukça güzel. Bu adamlar sadece Ergenekon vs konularında yalan, yanlış, çarpıtma haber yapmıyolarmış meğerse..

Zaman, 52.'likten 59.'luğa gerilemiş

17 Nisan 2010, yazan Erkin Özalp,
Yorum no: 2929

Daha önce, sitemizde, "Türkiye'nin en çok satan gazetesi Zaman mı?" başlıklı bir haber çıkmıştı. O haberde şöyle denmişti: 

Bayi satışları 20-30 bin aralığında dolanan Zaman'ın "abone"lerinin ne kadarı "gerçek", bu gazetelerin ne kadarı ücretsiz olarak dağıtılıyor (evlerin ve dükkanların kapılarına bırakılıyor), ne kadarı gerçekte hiç dağıtılmıyor, bilmek olanaksız...

Buna karşın, İnternet sitesinin popülerliğine bakarak, Zaman'ın gerçekte ne kadar izlendiği konusunda bir fikir yürütmek mümkün.

Haberin yazıldığı sırada, zaman.com.tr, alexa.com verilerine göre, Türkiye'nin en çok izlenen siteleri arasında 52. sırada yer alıyormuş. Bugün bakınca görüyoruz ki, 59. sıraya gerilemiş... Üstelik, en fazla haber girişi yapılan sitelerden biri olmasına rağmen...

Söz konusu haber:

http://www.haberveriyorum.net/icerik/turkiyenin-en-cok-satan-gazetesi-zaman-mi

alexa.com'un Türkiye sıralaması:

http://www.alexa.com/topsites/countries;0/TR

 

 

 

AdaptiveThemes