Skip to content

Yandaş ve muhalif yazarlardan Erdoğan'a protesto

2 Mart 2010, ekleyen Fatih Polatlı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gazete patronlarından muhalif köşe yazarlarını kovmalarını istemesi üzerine bir imza kampanyası başlatılmış ve kampanya için bir blog açılmış. Hem yandaş hem de muhalif bazı köşe yazarlarının imzaladığı "Kontrolsüz Köşe Yazarları" başlıklı metin şöyle: 

Biz aşağıda imzası bulunan köşe yazarları, Başbakan Erdoğan’ın gazete patronlarının köşe yazarlarını kontrol etmesi gerektiğini savunan açıklamasının varlığımızı borçlu olduğumuz basın özgürlüğüne ve genel olarak “demokratik Türkiye” idealine aykırı, vahim bir düşünce olduğunu düşünüyor ve bu açıklamayı protesto ediyoruz.

Kampanya sürerken, şu ana dek imza verenlerin listesi şöyleymiş (Cumhuriyet gazetesi yazarlarının sonradan imzacı oldukları anlaşılıyor): 

Yasin Aktay, Taha Akyol, Şahin Alpay, Ergun Babahan, Ayşe Böhürler, Ali Bulaç, Ahmet Hakan Coşkun, Cengiz Çandar, Yasemin Çongar, Abdurrahman Dilipak, Mustafa Erdoğan, Gülay Göktürk, Okay Gönensin, Nuh Gönültaş, Nazlı Ilıcak, Etyen Mahçupyan, Güngör Mengi, Nuray Mert, Yıldıray Oğur, Avni Özgürel, Haluk Şahin, Ahmet Taşgetiren, Mümtazer Türköne, Cüneyt Ülsever, Mehmet Tezkan, Ferai Tınç, Hadi Uluengin, Mustafa Mutlu, Semih İdiz, Ayşe Hür, İbrahim Akdağ, Cihangir Yıldız, Sivilay Abla, Mutlu Güner, Hikmet Çetinkaya, Güray Öz, Deniz Kavukçuoğlu, Ataol Behramoğlu

Kaynak: http://kontrolsuzkoseyazarlari.wordpress.com/

Yorumlar

yeni imzacılar

3 Mart 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 2117

Listeye eklenen yeni isimler var. Acaba toplu listelerdekilerin kaç tanesi imzalarının arkasında sonuna kadar durur? Tayyip bunların üstüne gitse, "ismim bilgim olmadan konulmuş" diyenlerin sayısı kaç tane olur? Aziz Nesin'in Aydınlar dilekçesine imza atanların bir sürüsü sonradan çark etmişti. Tabi bu listede yer almak, 12 eylülcülere kafa tutmanın yanında hiç. Herhalde başlarına hiç bir şey gelmez ve bunun rahatlığıyla atıyorlar imzalarını.

Yalçın Doğan – Hürriyet
Demiray Oral – Taraf
Bülent Keneş – Today’s Zaman
Melih Altınok – Taraf
İhsan Dağı – Zaman
Emre Uslu – Taraf
Ruhat Mengi – Vatan
Hadi Özışık – İnternethaber
Hilal Kaplan – Taraf
Orhan Kemal Cengiz – Today’s Zaman
Kürşat Bumin – Yeni Şafak
Abdullah Bozkurt – Today’s Zaman

Demokrasi parodisi - faşizmin şaklabanları

3 Mart 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 2119

Bu sitede bile bu haberin bu şekilde aktarılması üzücü. Gülay Göktürk liberal-faşist kişisinin başını çektiği faşizan şarlatanlığın içyüzünü deşifre etmenizi beklerdim. Tayyip Erdoğan'ı düştüğü zor durumdan kurtarmaya çalışıyorlar. Ülkemize faşizm gelmiş olsaydı böyle bir protesto yapılamazdı demeye getiriyorlar. Alet oluyorsunuz.

 

 

AdaptiveThemes