Skip to content

TTNET'ten hizmet alanlar sitemize erişemiyor

22 Şubat 2010, ekleyen Erkin Özalp

19 Şubat Cuma gününün akşam saatlerinden bu yana, Türk Telekom'a bağlı TTNET'ten hizmet alanlar sitemize erişemiyor. IP bazlı bir erişim engeli söz konusu. Yurtdışında yaşayanlar ve farklı İnternet servis sağlayıcılarından yararlananlar herhangi bir sorunla karşılaşmasa da, Türkiye'deki kullanıcıların büyük çoğunluğu sitemize erişemiyor.

Konu hakkında bilgi edinmek için aradığımız TTNET Müşteri Hizmetleri temsilcisi, sistemlerinde bir hata olduğunu söyledi ve ilerleyen saatlerde yeniden aramamızı talep etti.

Sorunu e-posta aracılığıyla da TTNET'e ilettik, ancak henüz bir yanıt alamadık.

Yorumlar

TTNET sorunu çözüldü

23 Şubat 2010, yazan Erkin Özalp,
Yorum no: 2022

Telefon görüşmeleri sonunda sonuç verdi (ya da bilmediğimiz başka gelişmeler yaşandı) ve sitemiz TTNET kullanıcılarının erişimine yeniden açıldı...

erişim engeli

23 Şubat 2010, yazan habiskurus,
Yorum no: 2023

daha önceki vakalardan da edindiğimiz izlenim sayesinde sanırım ttnet'in sitede bir şeyleri beğenmediği ya da vazife çıkardığı ancak bu duruma eşlik edecek bir mahkeme - gözüpek savcı el atamadığı (şu anda çok meşguller ya hani) için geri döndüğü düşünülebilir mi acaba?

TTNET'ten gelen aydınlatıcı cevap!

25 Şubat 2010, yazan Erkin Özalp,
Yorum no: 2067

TTNET kullanıcılarının sitemize erişemediği günlerde Türk Telekom'a bağlı olan bu kuruma telefon etmiş ve hem iletisim@ttnet.net.tr adresine bir e-mektup göndererek hem de İnternet sitelerindeki "Bize Ulaşın" sayfasında bulunan formu kullanarak sorunun çözülmesini ve nedenleri konusunda da bilgi verilmesini istemiştik. Formu doldurup "Gönder" butonuna bastığımızda karşımıza çıkan mesajda, 24 saat içinde bize dönüleceği yazılıydı. Böylesi bir dönüş olmayınca yeniden telefon ettik, bu kez sorun hakkında "kayıt oluşturma" işlemi gerçekleştirildi ve sonuçtan yine telefonla haberdar edileceğimiz söylendi. Sonrasında erişim sorunu ortadan kalktı, ama TTNET'ten ne telefonla ne de e-postayla geri dönüş oldu...

Biraz önce, iletisim@ttnet.net.tr adresine gönderdiğimiz e-mektubun yanıtı geldi:

"ADSL hizmet numaranız veya alan koduyla birlikte ADSL'inizin bağlı olduğu telefon numarasını şikayetinizle birlikte bize iletirseniz size yardımcı olabiliriz.

TTNET A.Ş.’ye göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, her türlü düşünce ve önerinizi bizimle paylaşmanızı dileriz.

Saygılarımızla,
TTNET A.Ş." 

Herhangi bir ADSL hizmet numarasının (ya da onun bağlı olduğu telefon numarasının) konuyla bir ilgisi varmış gibi!

Cevabı bu olan mektupta şöyle sormuştuk: 

"19 Şubat Cuma günü akşam saatlerinden bu yana, TTNET'ten hizmet alan İnternet kullanıcıları, haberveriyorum.net sitesine erişemiyor. IP bazlı bir erişim sorunu yaşanıyor: http://84.12.87.214/hvy/

Türkiye'deki farklı kurumlardan İnternet'e erişim hizmeti alanlar ve İnternet'e yurtdışından bağlananlar böylesi bir sorun yaşamıyor.

Bu sorunun nedeni hakkında bilgi verebilir misiniz?"

Diğer taraftan, doldurduğumuz formda ADSL hizmet numarası da vardı... Telefon görüşmeleri ise kayıt altına alınıyordu... 

 

 

AdaptiveThemes