Skip to content

TTNET kullanıcıları sitemize yine erişemiyor

12 Haziran 2010, ekleyen Erkin Özalp

Dün sabah yaklaşık olarak 01.00 ile 02.30 arasında Türk Telekom'a ait TTNET'ten (doğrudan ya da dolaylı olarak) hizmet alan İnternet kullanıcıları tarafından erişilemeyen sitemize, bu sabah (12 Haziran 2010) yaklaşık olarak 00.00'dan beri (01.30 itibarıyla) yine erişilemiyor... Bu sorunla daha önce de defalarca karşılaşmıştık... Yaklaşık yarım saat önce telefon ettik, sitemizin adını anmamıza bile gerek kalmadan, "Türkiye genelinde" bir sorunun yaşanmakta olduğu ve bu sorunun "önümüzdeki saatlerde" çözüleceği söylendi... Sorunun ne olduğu konusunda ise ("teknik" bir sorun olduğu dışında!) bilgi verilmedi...

Yorumlar

interneti bile kendilerine

12 Haziran 2010, yazan k.a.,
Yorum no: 3565

interneti bile kendilerine benzettiler ya, pes doğrusu. 

Genel

12 Haziran 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 3567

Bu seferki genelmiş hakikaten. Ekşi sözlük'te internetin yarısının gitmesi şeklinde tanımlanmış. Router'lardan denmiş, DNS'lerden denmiş, yurtdışı çıkışlardan denmiş... Her kafadan bir ses çıkmış, ama anladığım kadarıyla bir konsensusa varılamamış.

İki üç gün önce başka bir konuyu (TİB'e dava açılması haberinde kısaca lafı geçen EEKA sunucuları meselesini) merak etmiş araştırırken, Yurtsan Atakan'ın Şubat'ta yazdığı bir yazıyı görüp okumuştum: Çıldırtan İnternet sansür tatbikatı mıydı?. Aklıma hemen o geldi.

Neyse, gidişat kötü yani kısacası.

TTNET çoğu zaman yalancıdır.

12 Haziran 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 3568

DÜn gece olan olay doğrudur ama genel arıza yokken de defalarca genel arıza veriyoruz . Bu da bi adsl çağrı merkezi çalışanının katkısı olsun.

 

 

AdaptiveThemes