Skip to content

Tribünlerden taraftarlara, TEKEL için çağrı

26 Ocak 2010, ekleyen Kaptan

Forza Livorno oluşumu başta olmak üzere, takımlarını stadyumlardan destekleyen taraftar grupları ve oluşumları bir bir TEKEL direnişine ve işçisine katkı için kolları sıvamaya başlamıştı. Perşembe günü 6 ilde tribün ve taraftar kitlelerinin vereceği katkılara dönük toplantılar düzenlenecek.

Sosyalist görüşlü futbol seyircisi ve taraftarlarına hitap edişiyle bilinen Forza Livorno sitesinin önderliğinde futbol kamuoyunun bu direnişe sessiz kalmaması amacıyla çeşitli çalışmalar ve çağrılar yayınlanmaya devam ediyor.

TEKGIDA İŞ Sendikası'nın daha önceden yayınlamış olduğu bildiriye ve çağrıya ek olarak önümüzdeki Perşembe günü (28 Şubat 2010) saat 18.00'da İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa ve Diyarbakır'daki Türk-İş Sendikası binalarında toplantılar düzenlenecek. Toplantılara o illerde örgütlenen taraftar oluşumlarından katkı vermek isteyenlerin yanı sıra katkı sağlamak isteyen herkes katılabilecek.

Hatırlanacağı gibi Ankaragücü, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Diyarbakırspor tribünleri çağrıya sessiz kalmamış ve bazı çalışmalarda bulunmuşlardı.

kaynak: http://www.forzalivorno.org/viewtopic.php?t=10880

http://sahaninardindakiler.blogspot.com/2010/01/cagr.html

 

 

AdaptiveThemes