Skip to content

Tek darbede 1 kertenkele = 100 sevap

3 Eylül 2009, ekleyen Ali Mert

Tek darbede öldüremezseniz de, üzülmeyin, 2. darbede ölüm 50 sevap yazar. Yüz darbede öldürürseniz 1 sevap mı kazanıyorsunuz, bilemiyorum. Matematik öyle söylese de, Hoca açıklığa kavuşturmamış o konuyu tam olarak.

Hoca, dayanaksız sallamıyor bu arada, işin içine "gavur öldürmenin" faziletlerini de katıp konuyla ilgili hadisleri esas alıyor.

"Nereden çıktı bu laflar", "neden bahsediyorsun sen" derseniz, kısaca şöyle. Bir alışveriş merkezinde caz bar olarak açılıp da, Ramazan dolayısıyla bir ibadet merkezine dönüşen mekanla ilgili haberleri tararken www.agnostik.org diye bir siteye denk geldim. Tam "tövbe tövbe, agnostikler niye kurmuş ki site" diyip, orasını burasını taramaya/kurcalamaya başlamışken, kertenkele öldürmenin sevaplarını anlatan Hoca (Cüppeli Ahmet Hoca sanırım) videosuna denk geldim. İnanmazsanız bakın:

http://www.agnostik.org/video/43-kertenkele-oldurmek-100-sevap.html

"İnandınız artık" değil mi? Doğa düşmanı Kung-Fu Hocası Cüppeli Yaratık'ı dinlerken, aklıma yıllar önce Gökova Ören'de kaldığım köy evinde, duvarda fink atan pembe kertenkeleleri görünce ürkmem nedeniyle ev sahibimizin söyledikleri geldi: "A be, sülümancıktır onlar. Çok yararlıdırlar, böcekleri yerler." Yararlarına kanıp süleymancıklarla birlikte yaşamaya alıştığım için, kaç sevap kaçırmışım demek ki!

Bu arada, aynı sitede, "Müzik tarihinde Tanrı'ya kafa tutanlar" diye bir haber de var. John Lennon'dan Madonna'ya, Slayer'dan Dio'ya farklı türlerden müzisyenleri ve albümlerini duyurmuşlar. Meraklısına ve "efer ve san tablet a.ş."'ye duyurulur:

http://www.agnostik.org/2220-muzik-tarihinde-tanriya-kafa-tutanlar.html

Yorumlar

Kertenkelede hesap hatası

3 Eylül 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 800

Hocam, hesap hatası olmuş. Matematik öyle söylemez. 1 darbede kertenkele öldürmeye işlenen 100 sevap, 2 darbede 99'a değil de 50'ye indiği için, 100 darbede 1'e mi iner diye hesaplanmaz. Limit hesabına girer bu, her defasında yarısını ala ala, 0'a epey yaklaşık bir sonuca ulaşırsın. Zenon'un paradokslarına girmeyelim hiç. Cüppeli Hoca da girmemiş zaten bu çetrefilli konulara :))
Saygılar

sevap formülü

3 Eylül 2009, yazan Tuzu Kuru,
Yorum no: 801

Kertenkeleyi x darbede öldürmenin tam formülünü aşağıda veriyorum. Cüppeli hocanın atladığı üzere kertenkeleyi fiske vurmadan nefes kuvvetiyle öldürürsek tam 200 sevap kazanabiliyoruz.

sevap (x) = 100 * (1/2)(x-1)!

hesap hatası varsa grafik de var

3 Eylül 2009, yazan Ali Mert,
Yorum no: 802

sitede hesap hatası olabilir ama yorum hatası olmaz! yok, yok, o da olabilir! neyse dağıtmayayım, merak edip google'da aratınca, ahmet hoca'ya dair diğer konular gibi bu konunun da epey bir popüler olduğunu görmüş oldum. ekşi sözlük'te de hakkında 3 sayfa yazıp çizmişler.

hep böyle "yazma çizme" denir ama biri gerçekten çizmiş! "mü'min arkadaşlar için konu üstüne bir grafikçik hazırladım. çıktısını alıp duvarlarına assınlar" demiş ve şu çizimi/grafiği vermiş:

Kaynak: http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=kertenkele+öldürmenin+sevap+kazandırması&kw=&a=&all=&v=&p=3 ve http://img151.imageshack.us/img151/8112/kertenkelesevap.jpg

Bir düzeltme de benden

3 Eylül 2009, yazan Mehmet Güven,
Yorum no: 804

Bir düzeltme de benden. Grafikte hata var...

Tuzu Kuru'nun formülüze ettiği şekliyle, grafiğin doğru çizimini aşağıda veriyorum. Farkedileceği üzere doğadaki o uhrevi uyum bu grafikte mevcutken, yukarıdakinde değil...

Tüm dünyalara ve dünyalılara katkım olsun...

 

 

AdaptiveThemes