Skip to content

Taksim Gezi Parkı'nda bu kez eylem değil kitap var

29 Eylül 2009, ekleyen efer ve san tab...

İstanbul'un göbeğinde, sol grupların küçük çaplı basın açıklamaları yaptığı üç merkez var: Taksim Tramvay Durağı, Galatasaray Postanesi Önü ve Taksim Gezi Parkı.  Hemen her gün, birinde değilse, öbüründe bir açıklama vardır mutlaka. İki minibüs polis eşliğinde, artık kanıksanmış bir fotoğraf. Açıklamayı yapanlar dahil pek dinleyeni de yok. Neyse, bu defa Taksim Gezi Parkı'nda açıklama değil de Sahaf Festivali var. Açıklama yapanlar, belki açıklamalarının ardından kitapları da tarar. Haber şöyle:

Birbirinden değerli koleksiyonların, eserlerin yer aldığı Beyoğlu Sahaf Festivali Taksim Gezi Parkı'nda 28 Eylül Pazartesi günü başladı.

Beyoğlu Belediyesi"nin öncülüğünde bu yıl üçüncüsü düzenlenen festival 11 Ekim'e kadar sürecek. İstanbul'un çeşitli bölgelerinde, semtlerinde sahaflık yapanlar, Taksim'deki Beyoğlu Sahaf Festivali'nde buluşacaklar.

Kartpostallardan sigaralıklara, siyah-beyaz hatıra fotoğraflardan sinema afişlerine kadar pek çok eşyanın ve değerli kitabın satışa çıkacağı festival, meraklılarını bekliyor.

Kaynak: http://www.istanbulhaber.com.tr/haber/beyoglu-sahaf-festivali-basladi-13202.htm

 

 

 

AdaptiveThemes