Skip to content

Süt üreticileri isyan ederse polise ne olur?

5 Mayıs 2010, ekleyen Erkin Özalp

"Yunanistan'da eylem kaçırmayan köpek" başlıklı haberimiz, bugünkü eylemler sırasında çekilmiş bir fotoğraf sayesinde yeniden popüler oldu... Söz konusu haberdeki fotoğrafların büyük bölümünün yer aldığı siteye bakınca, başka enteresan (ve faydasız) fotoğrafların da bulunduğunu gördüm. Bunlar arasında, 5 Ekim 2009'da Belçikalı süt üreticilerinin Brüksel'de gerçekleştirmiş oldukları eylemden fotoğraflar da vardı. Türkiye'deki süt üreticileri de fiyatların aşırı ölçüde düşürülmüş olması nedeniyle fazlasıyla şikayetçi, ama henüz ciddi bir eylem yapmadılar. Belki de, eğer yaparlarsa, benzer görüntüler çıkabilir ortaya:

Kaynak: http://www.thisblogrules.com/2009/10/dont-mess-with-milk-farmers.html

İLGİSİZ YAZILAR:

İneklere göre toplumsal düzenler

Terörist inek gözaltında!

 

Yorumlar

Telef olur hayvanlar

6 Mayıs 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 3207

Burada böyle eylem olursa bizim polisler keser o inekleri. Hele de et fiyatları bu seviyedeyken ve eylem de ay sonuna denk gelirse... Trafik polislerinin ay sonu performansları meşhurdur malum.

Bu yüzden de süt üreticileri inekleri, traktörleri falan meydana çıkarmaz. İşçisi varsa ama sürebilir meydana doğru. Köylü jargonunda ''Tohumuna para sayılmayan'' tek şey insandır malum... Kendi bile çıkabilir ama malını çıkarmaz meydana.

 

 

AdaptiveThemes