Skip to content

Şükür ki, Terim'in yeri sağlam dolacak

12 Ekim 2009, ekleyen Ali Mert

Fatih hocayla yollar ayrılıyor! Türkiye’de “taraflı tarafsız” bu müjdeli habere sevinmeyecek kişi sayısı çok azdır herhalde. Belki antreman arkadaşı Mehmet Ağar ve birkaç Adanalı dayı!
 
Yeni hoca adayları için ise isimler sıralanmaya başladı. Neredeyse bütün gazeteler, yabancı hoca adayları üzerinde duruyor: Lucescu, Hiddink, Eriksson, Benitez, Scolari, Lippi, Trapattoni… Aziz Yıldırım’la pürüzler giderilebilirse Zico belki.
 
Gericiliğin gündelik yayınlarından Yeni Şafak ise bu türden spekülasyonları bir kenara atıp “atama”yı yaptı: “Sağlam Aday”.
 
Fethullahçı olduğu bilinen Ertuğrul Sağlam’ın aynı ekolden gazetesi Zaman ise utangaçca onayladı: “Hiddink olmazsa gözler ona çevrilecek. Hiddink’in 7 milyon euro’luk masrafı da çok fazla!”
 
Böylece, Beşiktaş’tan “haksız yere” kovulmasının ardından Abdullah Gül gibi devlet büyüklerinin açıklamalar yaparak sahip çıktıkları Sağlam, “sahip çıkılma”nın yeni bir doruğuna ulaşabilecek.
 
Kayserispor, Beşiktaş ve Bursaspor’da başarılarla dolu kariyerini milli takım hocalığıyla taçlandıracak ve yeni başarılara imza atacak olan Sağlam’ın, Allah izin verirse bu layık olduğu göreve getirilmesinin ardından; Zaman gazetesi yayın yönetmeni, F tipi dersane işletmecisi, öykü yazarı, büyük düşünür Ekrem Dumanlı’nın da, vahim kovulma olayı üzerine sonlandırdığı Beşiktaş kongre üyeliği yerine “milli takım kongresi yapılsın, ben de üye olayım” talebiyle yeni bir transfere yahut açılıma imza atması bekleniyor.
 
Sağlam’ın yardımcılığı için düşünülen ama telaffuz edilemeyen ismi ise, haberveriyorum.net farkı ile ve bir bilmece eşliğinde duyuralım isterseniz:
 
Ş ile başlıyor.
 
R ile bitiyor.
 
Şeker gibi ama üüüüü tam şeker değil.
 
Torino görmüş adam.
 

Lakabı da Şaban. 

Yorumlar

Milli Takım

12 Ekim 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1082

Medyada bir başka fetullahçı, Abdullah Avcı ismi de geçiyor. Umarım yabancı t.d. gelir takımın başına , illaki yerli olacaksa hem gerici hem faşist türbülent de olabilir.

Bir an once kendi

13 Ekim 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1084

Bir an once kendi kadrolarimizi olusturmamiz lazim diyecegim ama o kadar uzagiz ki hele de futbola ve sportif alanlara! Yazik guzelim ulkemizin kadrolarina bak. Gidene bak gelmesi planlanana bak. Acele etmemiz gerekmiyormu!?

Olamaaz!

13 Ekim 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1086

Bu olamaz dostlar. Şabanın ne deneyimi ne geçmişi var ki Milli Takım'ın başına gelecekmiş. Asıl şükür ki gelmeyecek. Bülent Uygun uygun mudur? Bence yabancı olmalıdır. Sadece gaza getirerek futbol oynatmak ve oynamak çağı artık kapanmamalı mıdır?

 

 

AdaptiveThemes