Skip to content

Spor-Sen'den 'açılım' toplantısı protestosu

5 Haziran 2010, ekleyen Hasan Duru

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "açılım"ı anlatmak için "spor sektörü"nün temsilcileriyle toplanırken, Spor Emekçileri Sendikası (Spor-Sen), toplantı salonunun dışında protesto gösterisi gerçekleştirmiş. Erdoğan toplantı sırasında "Artık top çevirme değil gol atma zamanı" derken, Spor-Sen Genel Başkanı Metin Kurt, "Bundan böyle goller emekçi kalesine girmeyecek; geçmişle atılan gollerin hesabı da sorulacak" diye cevap vermiş.

Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Fatih Terim, Ali Şen, Aziz Yıldırım, Faruk Süren, Ertuğrul Sağlam ve Rıdvan Dilmen'in de bulunduğu spor sektörü temsilcileriyle İstanbul Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde bir araya gelirken (Kaynak), binanın dışında, Spor-Sen üyeleri tarafından protesto gösterisi düzenlenmiş. Eylem sırasında "AKP sporcuya hesap verecek", "Spor emekçileri iktidardan hesap soracak" sloganları atılmış (Kaynak). 

DHA'nın konuyla ilgili haberinde şu bilgiler verilmiş: 

Grup adına basın açıklamasını okuyan Spor - Sen Başkanı Metin Kurt, “Başbakan Tayyip Erdoğan ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, sporun içinde yer almış kişileri, sporun gerçekleri ve ilişkilerini yakından iyi bilmektedirler. İktidarları süresince bu gerçekler üzerine eğilmemişlerdir. Şimdi spor açılımı adı altında spor adamlarını toplamaları, kendi siyasal amaçlarına sporu ve spor adamlarını alet etmek içindir“ dedi. Spor - Sen’in iktidara seslendiğini söyleyen Kurt, “Son kez Spor ve spor adamlarını kullanıyorsunuz . İktidarla Spor - Sen arasındaki tarihi maç başlamıştır. Bu maçın galibi sporun nesnesi yapılan aslında öznesi olan ‘ Spor Emekçileri ‘ olacaktır. Emekçiler sporda da sahibi olacak, bundan böyle goller emekçi kalesine girmeyecek; geçmişle atılan gollerin hesabı da sorulacaktır“ denildi. Çevik Kuvvetin önlem aldığı görülürken, grup basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı. (Kaynak)

Protesto eylemi sırasında, "İktidar sporda da hesap verecek" yazılı bir pankart açılmış ve "Atılan hiçbir suç emekçi kalesine girmeyecek", "Tarihi maç Spor-Sen ile AKP arasında" yazılı dövizler taşınmış (Kaynak).

SPOR-SEN HABERLERİ:

Sporcuların sendikası Spor-Sen kuruldu

Spor Emekçileri Sendikası'ndan 1 Mayıs açıklaması

Şenol Güneş Spor Emekçileri Sendikası'nı destekliyormuş

 

 

AdaptiveThemes