Skip to content

Şiddetli lodos 'işgal'i bitirdi (çok özel ve faydasız)

21 Aralık 2009, ekleyen Ali Mert

Dün gün boyu ve özellikle de gece yarısı, yurdu (TC) ve yavrusunu (KKTC) adeta işgal altına alan ve önüne çıkan her şeyi bir o yana bir bu yana savurup sürükleyen  şiddetli lodos, “yavru vatandaki işgal sona mı eriyor” sorusunu da beraberinde sürükleyiverdi.

Halk arasında “Kıbrıs sorunu” olarak da bilinen ada formundaki yavru vatanda, bir “işgal sorunu” olup olmadığına dönük tartışmalar bağlamında güney rüzgarlarının (aka lodos) etkisi bugüne kadar yeterince masaya yatırıldı mı bilmiyoruz, ancak dün geceki şiddetli lodos, “işgal sorunu”nun önemli göstergelerinden biri olarak kabul edilen “dağda taşta, her yerde, iki bayrak var yahu” sorununu kendiliğinden ve şimdilik çözüverdi.
 
Lodos “kırmızısı çok, beyazı az” Türk bayrağını (TC), Girne – Lefkoşa yolunun başlangıcındaki tepeden uçurup sürüklerken, “beyazı çok, kırmızısı az” Türk bayrağını (KKTC) yerinde tuttu.
 
Böylece “her yerde TC bayrakları vardır, bu bir işgaldir” diyenlerin görüşleri doğrultusunda bakıldıkta, lodos marifetiyle işgal sona ermiş oldu.
 
Tabii bu lodosu AB’nin çıkarıp çıkarmadığı yahut Talat’çı kuvvetlerin lodosu fırsat bilip bayrağı indirip indirmediği gibi sorular da havada kaldı.
 
İşte tepenin lodos (aka işgal) sonrası hali:
 
 
                   
 
Bu da tepenin lodos (aka işgal ) öncesi hali:
 
 

                    

 
 
Kaynak: Evimin arka penceresi.  

 

 

AdaptiveThemes