Skip to content

Serdar Akinan'dan yeni bir site: Mızıkacılar

9 Ağustos 2010, ekleyen Ali Mert

Gazeteci Serdar Akinan, "interaktif yönü güçlü" bir site açmış. Bremen Mızıkacıları'ndan hareketle adını mizikacilar.com olarak seçen siteyi bize duyuran "kuşlar", "Odatv tarzında olacak, çok okunan Nihat Genç'i de kapacak galiba" gibi fiskoslar da yaptılar (iyi alıştık bu tarza ha!) Bilgisayarınızın "sık kullanılanlar" yahut "yer imleri" vb. bölümlerine eklemenizde fayda var! Misal, Saadet Partisi'ndeki Erbakancı kanat referandumda "hayır" verecek diye biliyordum, "yetmez ama evet"çi olmuşlar, bu tür malumatları edinmek için ideal...

Şöyle demişler sunuş yazılarında:  

Mızıkacılar, adını "Bremen Mızıkacıları"ndan esinlenen bağımsız bir gazeteci inisiyatifidir. Misyonumuz açık ve basit: Türk medyasının haber üretim/değerlendirme ve yayınlama anlayışına başka bir perspektifle yaklaşan mızıkacılar, basılı, sesli ve görsel medyada varolan haberleri işleyerek; anlamlandırarak dijital ve mobil içeriklerde; sosyal paylaşım ağlarında ve kendi mecralarında tartışılmasını amaçlayan bir misyon edinmiştir. Yani burası, öncelikle, bir haber portalı değil...Sizin düşüncenizi de merak ediyoruz.

Kutluyoruz, iyi yayınlar, hayırlı yolculuklar...

Kaynakhttp://www.mizikacilar.com/

Yorumlar

Cem Uzan

8 Eylül 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 4499

Serdar Akinanın Dürüst gazeteciliğinin siteye katkı yapacağına inancım tam. Bu günkü Akşam gazetesi internet sitesinde Cem Uzan nın askerlik yapmadığı rapor aldığı yazılı. En iyisini serdar bey bilir Halbuki asker elbisesi ile fotoğraf çektirmiş.

 

 

AdaptiveThemes