Skip to content

Sean Penn: 'Chavez'e diktatör diyen gazeteciler hapse atılmalı'

12 Mart 2010, ekleyen meral elibol

ABD'li ünlü aktör yine diyeceğini demiş...

 
"En duyarlısı" yardım için konser verirken o deprem sonrasında Haiti'ye gidip enkazın altında sağ insan arıyor, vakıf kurup yardımı süreklileştirmeye çalışıyor. ABD'nin Irak işgaline karşı olduğunu açıklamakla kalmayıp Irak'a gidiyor. Katrina Kasırgası'nın arkasından bindiği plastik bottan beline kadar suya sarkıp selin içinden insan çıkarmaya çalışıyor. Tavrı hümanizm, "demokratlık", sosyalizm sempatizanlığı arasında salınıyor. Oskar ödül törenlerinin gözde figürü ama yaptığı açıklamalar nedeniyle sık sık ABD medyasının şimşeklerini üzerine çekiyor.
 
Son açıklaması da benzer nitelikte. HBO kanalından Bill Mahler'e Haiti'deki durum hakkında bilgi verirken Sean Penn yine diyeceğini demiş. Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'e büyük sempati besleyen Penn, onun için şunları söylemiş: "Seçimle işbaşına gelen bu lider, ABD'de her gün diktatör olarak anılıyor. Ve biz bunu kabulleniyoruz, kabulleniyoruz... Medyadaki ana görüş bu. Bu tür yalanlar söyleyen insanları hapse gönderecek bir hukuki uygulama olmalı." Ve devam etmiş: "Medya tarafından hipnotize ediliyoruz. Dünyada gerçekleştirilen en şeffaf seçimlerin 14 tanesinden geçerek demokratik bir şekilde seçilen Hugo Chavez gibi birisi burada var mı?"
 
Desteği için teşekkür eden Chavez ise Penn'in Venezuelalıların kafasını karıştırmak için yürütülen kampanya karşısında önemli bir destek sağladığını belirtmiş.
 
Sean Penn'in ağzına sağlık. ABD gibi sosyalizm ve sol düşmanlığının medya tarafından bu kadar kışkırtıldığı bir memlekette, böylesine popüler bir insanın ağzından çıkan bu sözler gerçekten önemli. 
 
Kaynak: http://www.guardian.co.uk/world/2010/mar/11/sean-penn-hugo-chavez-venezuela
 

 

 

 

AdaptiveThemes