Skip to content

Referandumda evet, hayır ve boykot yanlısı 'ünlüler'

29 Ağustos 2010, ekleyen Fatih Polatlı

Medya, bu referandumda, meşhur kişilerin tercihleriyle daha bir ilgileniyor gibi... “Evet” cephesi, özellikle “açılım” kahvaltılarına katılmış olan “sanatçı”lar sayesinde, diğerlerinden geniş. Boykot diyen ünlülerin sayısı ise hayli sınırlı kalmış görünüyor. Evet, hayır ve boykot diyen ünlülerin bir bölümü şöyle (tablo, yeni bilgiler doğrultusunda güncellenecek): 

Evet
Hayır
Boykot
Ahmet Özhan
Hakan Şükür
Hale Soygazi
Halil Ergün
Harika Avcı
İbrahim Tatlıses
Lale Mansur
Metin Şentürk
Nihat Doğan
Orhan Gencebay
Orhan Pamuk
Rojin
Sezen Aksu
Sinan Çetin
Teoman
Yeşim Salkım
Arif Sağ
Cahit Berkay
Edip Akbayram
Fazıl Say
Ferhan Şensoy
Genco Erkal
Levent Kırca
Müjdat Gezen
Nejat Yavaşoğulları
Rutkay Aziz
Sabahat Akkiraz
Tarık Akan
Tuncel Kurtiz
Ahmet Ümit
Ferhat Tunç
Yavuz Bingöl
 

 

Yorumlar

Ünlüler ve sanatçılar

30 Ağustos 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 4374

Görülüyor ki gerçek sanatçılar hayır cephesinde konumlanmış; evet diyenlerin büyük bir bölümü ise sadece ünlü olanlar. Bol reklamlı, nefes kesen(!) polisiye romanların yazarı Ahmet Ümit şaşırttı doğrusu; evet cephesine yakışan bir bağı var piyasayla. Kürt hareketine duygusal bir yakınlık duyuyor sanırım.

Halil Ergün

31 Ağustos 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 4384

“Değişimler yavaş yavaş olur. Hemen olmasını bekleyemeyiz. Türkiye bugün çok büyük bir değişim içerisinde. Türkiye’de artık özgürce konuşulabiliyor. Benim gençliğimde insanlar söyledikleri şeylerden dolayı idama kadar gidebiliyorlardı. Eskiden ‘Kürt’ sözcünü kullanmak bile suçtu. Kürtçe konuşanlar mahkum ediliyordu. Bugün, Kürtler iktidar ortağı olma çabası gösteriyorlar.” ....“Halk neyi seçerse saygı duymak zorundasın. Hepimiz, aynı şekilde tuvalete gidiyor, hepimiz aynı biçimde sevişiyor, hepimiz aynı şekilde yemek yiyoruz. Sadece birileri entelektüel, aydın oluyor. Aydınlar görevlerini doğru yapmalılar, hakkını isteyen halkın yolunu açmalılar”

diye buyurmuş "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sahici bulduğunu, Başbakan’ın, “hokkabaz” olmadığını söyleyen" Halil Ergün. Evet listesine bu "ünlü"yü de ekleyin bari de ait olduğu tabloda yerini alsın.

http://www.taraf.com.tr/haber/evet-cunku-hesap-soracagim.htm

Başka ünlüler

31 Ağustos 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 4385

Madem "ünlü" dedik, oyu belli olmuş birkaç ünlü daha varmış. Bazıları:

http://www.haber7.com/foto-galeri.php?cID=6287&s=1

Evet: Emel Müftüoğlu, Ediz Hun, Seher Dilovan

Hayır: Oya Başar, Adnan Şenses, Rojda, Nilay Dorsa, Behzat Uygur, Mustafa Sandal, Mehmet Ali Erbil, Pınar Aylin

soL'da ismi Hayır diyenler arasında anılıyor ama Deniz Türkali şöyle de demiş: "Ya "evet" kullanacağım ya da hiç kullanmayacağım..."

http://www.haber7.com/foto-galeri.php?cID=6287&s=12

Halil Ergün'e Hatırlatmalı

1 Eylül 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 4393

Halihazırda Kürtçe konuşmanın kesinlikle yasak olduğu yerlerin başında Cemaat'e ait mekanlar (Evler, Yurtlar, Okullar) olduğunu hiç duymamış anlaşılan. Milliyetçilik ve asimilasyonun en katı şekilde cemaate hakim olduğunu H. Ergün'e birileri anlatsın lütfen.

Vedat Türkali: Boykot

1 Eylül 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 4404

"Kürt sorunu 1925'ten beri bu ülkenin en temel sorunudur. AKP'nin 12 Eylül'de gerçekleştireceği anayasa değişikliği referandumda Kürtlere ilişkin hiç bir iyileşme yok. Bu ülkenin gerçek sosyalistleri, komünistleri ve demokrasiden yana olan tüm ezilen kesimler, Kürt halkının yanında yer almalıdır. Kürt sorunu çözülmeden bu ülkenin hiç bir sorunu çözülemez. O yüzden demokrasi ve özgürlükten yana tüm kesimler, 12 Eylül'de sandığa gitmeyip, referandumu boykot etmelidir."

http://www.gundem-online.net/haber.asp?haberid=96005

Türkali'nin hayatı boykot

1 Eylül 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 4405

"Kürt solu çözülmeden sandığa gitmem!" Demek bu kadar basit! Demek dünya bu kadar küçük bir yer Türkali için. Aman siz hiçbir şeye elinizi sürmeyin paşam, romanlar döktürün yoz karakterli.

Vedat Türkali'nin hayatı boykot olmuş ne yazık ki.

 

 

AdaptiveThemes