Skip to content

Polisin 4 Nisan'daki 'halk yürüyüşü'nün hedefi Taksim!

2 Nisan 2010, ekleyen Fatih Polatlı

İstanbul'daki polisler, 4 Nisan Pazar günü, bir "halk yürüyüşü" gerçekleştirecekmiş. Sol örgütlerin de toplanma mekanlarından biri olan Tünel'de başlayacak olan yürüyüş, "gösteri alanı olmadığı" gerekçesiyle işçilere ve solculara kapalı tutulan Taksim'de son bulacakmış. Geçtiğimiz yıl yapılan "halk yürüyüşü" Mecidiyeköy'de başlamış ve yine Taksim Meydanı'nda son bulmuştu (Kaynak). İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından bu yılki "polis eylemi"yle ilgili olarak yapılan açıklama şöyle: 

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 165. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında 04 Nisan 2010 Pazar günü saat 11:00’de Tünel - İstiklal Caddesi - Taksim güzergahında yapılacak olan Polis Halk Yürüyüşü nedeniyle aynı gün saat 10:00’dan itibaren trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif yollar aşağıya çıkartılmıştır.

· Şişhane Işıklar,
· Şişhane Meydan,
· Beyoğlu Belediyesi önü,
· İlk Belediye Caddesi Başı,
· Galip Dede gelişi
· Asmalı Mescit Sokağı (Kumbaracı Yokuşu)
· Postacı Balyoz Sokak,
· Nuri Ziya Sokak,
· Acara Sokak,
· Galatasaray Meydan,
· Balo Sokak İstiklal Girişi,
· Balo Sokak (Tarlabaşından akım verilmeyecek)
· Yeşilçam Sokak,
· Atıf Yılmaz Sokak (Tarlabaşından akım verilmeyecektir)
· Mis Sokak,
· Bekar Sokak,
· Zambak Sokak İstiklal girişi,
· Zambak Sokak (Tarlabaşından akım verilmeyecek)
· Taksim Caddesi,
· Sıraselviler Cadde Başı

ALTERNATİF YOLLAR
· Şişhane’den Tarlabaşı istikameti iniş ve çıkıştaki araçlar Bankalar Caddesine yönlendirilecektir.
· Meşrutiyet Caddesinden gelen araçlar Tünel istikametine gönderilmeyerek Beyoğlu Belediyesi önünden mecburi olarak Tarlabaşı iniş yolundan Şişhane istikametine yönlendirilecektir.
· Boğazkesen Caddesinden gelen araçlar Galatasaray Lisesi önünden ters çevrilerek geldiği istikamete yönlendirilecektir.

NOT:04 Nisan 2010 günü Polis Halk Yürüyüşü nedeniyle Tarlabaşı Bulvarından (Çiçekçiler Işıklar İstikameti) Taksim Meydanı’na girişin kapalı olacağından dolayı o bölgedeki hastanelere götürülecek olan acil hastaların mağdur olmaması ve o bölgeye rahatça gidebilmeleri için Tarlabaşı Bulvarından Zambak Sokak ya da Tophane tarafından gelenler Defterdar Yokuşunu kullanması gerekecek.

Kaynak: http://www.iem.gov.tr/iem/index.php?menu_id=1&detay_id=959

 

 

AdaptiveThemes