Skip to content

Planörlü hain planı çökerten Bursa Emniyeti uçuşta

15 Ekim 2009, ekleyen Ali Mert

Şu an bütün haber sitelerini “flaş floş” diye işgal eden (sadece bir örnek http://www.haberturk.com/haber.asp?id=179563&cat=200&dt=2009/10/15) son dakika gelişmesine göre; adeta yeni bir 11 Eylül vahşetine yol açarak dört kişilik planörlü planlarıyla Bursa stadına dalış yapacak ve Azeri bayrağı açacak olan Atsız timini çökerten Bursa Emniyeti ve vali Şahabettin Harput'un üstün başarıları kutlanıyor. Biz de bu kutlamaya katılıyor ve önümüzdeki maçlara bakıyor ve de bu  maçlarda ortaya çıkabilecek çetelere dönük uyarı vazifemizi şimdiden yerine getiriyoruz:

-         Yer altından solucan kılığında stada girip kızıl bayrak açabilecek solcular.

-         Balonla stada girip Ergenekon balonunu patlatmayı amaçlayan hain çıkar şebekeleri ve engerekler

-         Kapalı tribünden bungee jumping yapmak suretiyle Ermenistan bayrağını tersten sallamayı düşünen Ninja kaplumbağaları ve timsahlar

-         Stada tünel çizgisinden sızıp “Bu Ermeni meselesini hep Fransa kaşımıyor mu bakın onun adı Sarkozy bununki de Sarkisyan, akrabalıkları çok açık" diyerek "sarcasm" yapmaya çalışacak söz oyuncuları

-     Stada açılım kılığında girip Charles Aznavour'dan şansonlar okumaya çalışan diaspora elemanları ve dadaşlar

-         Stada Fatih Terim kılığında girip mimikleriyle düşmanlık mesajı vermeyen çalışan pandomim çeteleri

-         Carla Bruni’ye karşı zaafıyla bilinen Reha Muhtar

-     Ve daha çoooook uzar ama “faydasız” işte…

Yorumlar

Devlet, ülkücülerin ağabeyi olmaya devam ediyor hala!

15 Ekim 2009, yazan alicenk,
Yorum no: 1105

Radikal gazetesinde olayın Taha Akyol sayesinde öğrenildiği yazıyor:

İşte Akyol'un kaleminden ilginç Azeri bayrağı eylemi ve nasıl engellendiği:
"Şehir sakin ve olgun. Hiç öyle gergin bir ortam yok. Sadece "MHP'liler protesto eylemi yapacakmış" diye bir laf dolaşıyor. Bursa polisi bazı ülkücü gençlerin planör kiraladıklarını, maç devam ederken bu planörle sahaya inerek Azerbaycan bayrağı açacaklarını öğrenmiş. Bu eylemin polis tarafından durdurulduğunu öğrendim. Bursa Valiliği ve Emniyeti bu gençler üzerinde etkili olacak ağabey konumundaki isimlerle görüşerek sükûneti sağladıklarını, önemli bir olay beklemediklerini söylediler."

Kaynak: Radikal

 

Planör maket uçak oldu, Y. Şafak yamaç paraşütü yaptı

16 Ekim 2009, yazan Ali Mert,
Yorum no: 1114

Bursa Emniyeti'nin son derece başarılı çalışması neticesinde çökertilen "planörlü hain plan sahibi Atsız çetesi"nin planörlerinin, maket uçak olduğu tespit edildi. Bu önemli tesbiti gerçekleştiren Bursa'nın kahraman valisi Şahabettin Harput, bu sabah 8 haberlerinde NTV televizyonunda sırıtmak suretiyle yaptığı "Önce planör dedik ama maket uçakmış" açıklamasıyla, ekran başındakilerin neşe kaynağı oldu. Dört kişilik çetenin akşam çıkarıldıkları savcılıkta serbest bırakıldıkları bilgisinin de verildiği haberden Yeni Şafak gazetesinin pek haberi olmamış olacak ki, ailemizin bu müstesna yayını, bugünkü üst manşetine söz konusu vahim hadiseyi "planördür planör" teması çerçevesinde ve "Planör tutmadı" başlığıyla verdi. Haberin görselinde "yamaç paraşütü" resmi kullanan Yeni Şafak, hain plan sahibi grubun adını da, resim altında "Genç Adsızlar", üstmanşetin spotunda "Genç Atsızlar" şeklinde duyurmak suretiyle önemli bir habercilik başarısına daha imza atmış oldu. 

Orantısız Güç

18 Ekim 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1123

Kimse maç öncesi polisin taraftara karşı tutumunu, daha doğrusu kullanmaya çalıştığı orantısız gücü yazmıyor.
Kameralar o saniyelerde kayıtta olmasına rağmen hiçbir yerde yansıtılmadı bunlar.
Biletli olmamız halinde biletsiz maça girmeye çalışıyorsunuz denerek stada alınmadık, üstüne de yemediğimiz jop, küfür kalmadı.
Biletimizi gösterdiğimizde ise küfür yedik.
Organize işler bunlar..

 

 

AdaptiveThemes