Skip to content

Özürlüler 21 Kasım'da metrobüs etkinliği yapacak

19 Kasım 2009, ekleyen Fatih Polatlı

Metrobüs biletlerine yapılan yüzde 33'lük zamma yönelik protestolar sürerken, özürlülerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek için 21 Kasım Cumartesi günü Cevizlibağ Metrobüs Durağı'nda başlayacak olan bir etkinlik düzenlenecekmiş. Özürlüler Vakfı tarafından hazırlanan "Bi' bakar mısınız?" İnternet sitesinde yapılan duyuru şu şekilde: 

Etkinliklerimizden ilki, Metrobüs’te yaşanan sıkıntılara dikkat çekmek için yapılacaktır. Metrobüs hatları içerisinde yalnızca belirli duraklarda özürlüler için ulaşım imkanı sağlanmakta, fakat tüm duraklarda bu imkan sağlanmamaktadır.
 
Hal böyle olunca; metrobüs kullanarak bir yerden bir yere gitmek isteyen tekerlekli sandalyeli, dönüp dolaşıp ancak bindiği durakta ya da alakasız bir durakta inebilmektedir.
 
İlk hedefimiz bu ayrımcılığa dikkat çekmek için metrobüs kullanarak gezintiye çıkmak olacaktır!
 
Program
Etkinlik Yeri: Cevizlibağ Metrobüs Durağı
Buluşma Saati: 13.00 (Cevizlibağ Metrobüs Durağı)
Etkinlik Saati: 13.30 – 15.30
Güzergah: Metrobüs Hattı
 
Notlar
•   Sorularınız için 02122638828  numaralı telefonu arayak detaylı bilgi alabilirsiniz.
 
Nasıl Bir Etkinlik Olacak?
Hiç düşündünüz mü 20 adet tekerlekli sandalyeli ve görme özürlü bir araya gelip, bir Cevizlibağ’dan metro ile Mecidiyeköy’e gitse ne olur? Biz düşündük ve dedik ki bir deneyelim. Tekerlekli sandalyeli ve görme özürlü arkadaşımızla birlikte metrobüs kullanarak bir gezi yapalım.
 
Biz bir yerden bir yere gitmeye, metrobüse binmeye, kendimize yer bulmaya çalışırken neler yaşanacak bir düşünün.Metrobüs belki duracak, belki basıp gidecek…  İnsanlar işine gücüne geç kalacak ve daha neler neler….
 
Elbette fotoğraf makinalarımız, kameraman arkadaşlarımız, basın ve o gün orada bizimle bulunacak olan ünlüler de bütün olan biteni kayıt altına alacak. Biz de tüm yaşananları daha sonra hem bu blogda hem de erişebildiğimiz tüm mecralarda paylaşacağız.
 
Kaynak: http://bibakarmisiniz.com/index.php/etkinlikler/21-kasim-2009-metrobus-etkinligi
 

 

Yorumlar

Eylemden ziyade bir gezi,

20 Kasım 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1370

Eylemden ziyade bir gezi, eğlenceli bir etkinlik yapacağız, daha çok sorunlara dikkat çekmek için o gün orada olan herkesi bekliyoruz.

 

 

AdaptiveThemes