Skip to content

Neden 'Con' ismini klasörümüze veremiyoruz?

13 Eylül 2009, ekleyen mcf1907

Türkiye garip bir ülke. Dünyada, ortaçağdan sonra komplo teorilerine ve hatta komplo teorisi bile denemeyecek zırvalıklara “bilimsel gerçek” diye inanan bu kadar çok sayıda insan bulunan başka bir ülke var mıdır bilmiyorum. Bitmek tükenmek bilmeyen enerji kaynağından sonra şimdi de CONTORIUM denen ve bu elementi biz Türklerden saklamak adına Mossad, CIA ve Microsoft’un oynadığı Bizans oyunlarını anlatan bir video Facebook’ta silinmesine rağmen inatla dolaşımda tutuluyor ve paylaşılıyormuş. Videoyu izledim ve bana izlettiren kişiye (kendisi benim patronum olur) “oha artık” dememek için kendimi zor tuttum.

Videoda CONTORIUM elementinin “atom numarasının 90, kütle numarasının 367,4” olduğu ve “bunun rekor bir radyoaktivite” olduğu söylendikten sonra dünyada sadece İstanbul Boğazı'nda bulunduğunun altı çiziliyor. Bulunan bu rezervin 127 bin ton civarında, “piyasa ederinin” 23 trilyon dolar olduğu iddia ediliyor ve soruluyor: “Toplam borcumuz ne kadar?” Cevap: “280 milyar dolar”.

ABD, AB, bilimum Asya ülkeleri Avustralya, Antartika (aynen böyle yazıyor videoda) ve Afrika bu elementin peşindeymiş. Bu yüzden Microsoft 1993 yılında medyada bahsi geçen bu elementi bizlerden gizlemek için 1994 yılında çıkardığı “Windows95” işletim sisteminde CONTORIUM’ un simgesi olmasından ötürü “con” isminde klasör açılabilmesini engellemiş. Hatta daha da ileri gidip bu elementin izotopları olan “com1” ve “com2” isimlerininde klasör ismi olarak kullanılmasını engellemiş. (Bilginiz olsun diye söyleyeyim com1,com2,com3,lpt1,lpt2 vb. isimlerin hiçbiri klasör ismi olarak kullanılamıyor)

İddiaların “bilimsel” yanlarından bir tanesi ise “TARİHTE DAHA DA ESKİYE GİDİNCE PERİYODİK CETVELİN KURUCUSU DİMİTRİ MENDELEYEV'İN 90 NUMARALI YERİ BOŞ BIRAKMASI İÇİN RUS HÜKÜMETİNCE BASKI GÖRDÜĞÜ FAKAT ONUN ANCAK GÜNÜMÜZDE SEBEBİ ANLAŞILABİLEN BİR CİNLİKLE ORAYA 'TORYUM'U YERLEŞTİRİP (ATOM NUMARASI ONUN DA 90) İLERİDE BU ELEMENTLE İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPILABİLMESİ İÇİN GELECEĞE IŞIK TUTTUĞUNU GÖRÜYORUZ. NEDEN? 
İŞTE SEBEP:
TORYUM:
Atom numarası 90, atom ağırlığı yaklaşık 232 olan, 112,6 yoğunluğunda, 1700 °C de eriyen, kurşun renginde, havada bozulmaz, atom enerjisi kaynağı olarak kullanılan radyoaktif bir element. Kısaltması Th. Türkiye'de Manisa-Gördes'te çıkarılır. 
ŞİMDİ TÜRKİYE HARİTASINI PERİYODİK CETVEL GİBİ DÜŞÜNÜP MANİSA-GÖRDES'TEN KUZEYE 364,7 (CONTORİUM'UN KÜTLE NUMARASI) KM GİDİNCE NEREYE GİDİYORUZ?
CEVAP BELLİ: İSTANBUL BOĞAZI!!

İzlemek ve gülmek isteyenler için videonun adresi

http://www.facebooktr.org/etiket/contorium.html

Yorumlar

senin bir ajan olmadığını

18 Ocak 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1743

senin bir ajan olmadığını veya microsoftta çalışmadığını nereden bileleim ?

Elbette olabilirim, hatta 80

18 Ocak 2010, yazan mcf1907,
Yorum no: 1745

Elbette olabilirim, hatta 80 yaşındaki ninemi ya da 2 yaşındaki yeğenimi de microsoft'un ya da cia'nın ya da mossad'ın ajanları kandırıp kendi çıkarları için kullanıyor olabilir. Ajan olarak 2 yaşındaki bebeden kim şüphelenir değil mi?

komplo

19 Ocak 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1784

Eskiden "petrol var Amerika çıkarttırmıyor" gibi komplo teorileri vardı. Türkiye bilimden uzaklaştıkça komplo teorileri de sapıtıyor.

 

 

AdaptiveThemes