Skip to content

Mehmet Baransu, bavul, Ajda Pekkan ve Mine Şenocaklı

26 Ocak 2010, ekleyen Ali Mert

Orhan Pamuk'un babasının bavulundan sonraki en popüler bavul olabilir. Zira, Taraf gazetesinin istihbarat ve özel servis elemanı, ödüllü jurnalist Mehmet Baransu, dün CNN'in Çandarlı  Cemalli programına bizzat kendi sahasında yapılan bir yayından katılıp, "yahu bu belgeler neyle geliyor" sorusuna "bavulla tabii ki" yanıtını vererek, nakliyat konusundaki uzmanca birikimini ve ne kadar hazırcevap bir insan olduğunu bir kez daha gösterdi. Baransu, bavulla ilgili detaylar vermeyi de ihmal etmedi, şöyle ki: 

Cengiz Çandar: Bu belgeler Mehmet'e nereden ve kimden geldi?

Mehmet Baransu: Bu belgeler bir bavul içinde Taraf'a geldi. 3 kişinin tatile çıkacağı zaman hazırlayacağı bir bavul şeklinde Taraf'a geldi. Bunların içinde orjinal belgeler ve DVD'ler vardı. Bunların nereye geldiğini söylemeyceğim. Haber kaynağım bana bunların taranmış 4 DVD'sini verdi. Bu bavulu getiren kişide bunların orjinal DVD'leri vardı. vb. vb.   

Böylece hangi tatil bölgesinde olduğumuzu bilemesek de (bkz. "nereye geldiğini söylemeyceğim"), 3 kişinin tatile çıkacağı zaman hazırlayacağı bavul şekillerine dair yeni ipuçları edinmiş olduk. Ön cepte kasetler ve dividiler (orjinal yahut taranmış), orta geniş bölümde don ve fanilaların arasında klasörler, fermuarlı bölümlerde defterler ve dinleme cihazları; deniz kenarına gidiliyorsa, mayo ve palet; dağda kayak yapılacaksa da balyoz ve kayak. Acil durumlar için de tendürdiyot, mushil hapı ve darbe planı.

Öte yandan, üç kişi tatile gidiyor, peki ama kaç günlüğüne gidiyor? Bunu da düşünmek lazım. Uzun bir tatilse, don, dividi (orjinal yahut taranmış), defter ve plan sayısını artırmak icap edebilir. Bir de öyle kişiler vardır ki, üç günlüğüne bir yere gider, bir sürü bavulla dolaşır. İnsan, Ajda Pekkan örneğini hatırlamadan edemiyor. Hani ince belli çay bardaklarının dudak bölümünü bile genişleten sanatçı. Bu konuda da vizyonumuzu genişletiyor: 

Ajda Pekkan, bir gecesi sahnede olmak üzere toplam üç gün geçireceği Antalya`ya yedi valizle gitti.

Türk Pop Müziği`nin `süperstarı` Ajda Pekkan, Ramazan Bayramı`nda iş ve tatili bir araya getirdi. Bir gece sahne çalışması yapan Pekkan, iki gününü de tatile ayırdı. Kemer`de sahne alan ünlü sanatçı, arife günü Antalya`ya geldi. Ancak sanatçıyı havalimanında görenler şoke oldu. Çünkü Ajda Pekkan, sadece üç gün sürecek Antalya programı için çok sayıda bavul getirmişti. Hem sahne kostümlerini hem de tatili sırasında kullanacağı giysileri yanına alan Pekkan, havalimanındaki bir yük taşıma arabasını, üst üste yerleştirdiği eşyalarıyla bir bavul dağı haline getirdi. Barıştığı sevgilisi Okan Tapan`ı İstanbul`da bırakan Ajda Pekkan`a, danışmanı Ayşe Ersayın eşlik etti. Bu arada Ajda Pekkan, `Pişti` programında birlikte yer aldığı Deniz Akkaya ile arasında bir gerginlik olup olmadığı sorusuna `Hayır, kesinlikle böyle bir şey yok. Deniz Hanım sevdiğim bir arkadaşım. Bu tür dedikodular asılsızdır`` cevabını verdi.

Magazin

Görüldüğü gibi mesele göründüğü kadar basit değil. Ya tatile gidenler arasında Ajda gibi biri de varsa, diğer bavullar nerede? Hepsi Kanada'da bir sinagogda mı, Utah'ta bir arsada mı? Te oralardan nasıl geliyor? Antalya'ya üç kişilik tatile mi? Harp Akademileri Maslak'tan sızdığı haliyle Taraf Kadıköy'e kadar çekçekle mi? Ajda, magazin ve çekçek demişken, darbe yanına çekilecek gazeteciler listesinde yer alan (eski arkadaşım) Mine Şenocaklı, 2003'te yaşam/magazin haberleri mi yapardı? O nasıl girdi bavula? Bütün bunlar ne alaka, kafaları daha fazla karıştırmayın ama... 

 

 

AdaptiveThemes