Skip to content

Marksist bir futbolcusu olan Bursaspor şampiyon

16 Mayıs 2010, ekleyen Erkin Özalp

Ligin son haftasında Beşiktaş'ı 2-1 yenerek ve Trabzonspor'un İstanbul'daki maçta Fenerbahçe'ye 3 puan vermemesinin de yardımıyla şampiyon olan Bursaspor, haberveriyorum.net okurlarının gündemine, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında, yeni transfer ettiği Marksist futbolcu nedeniyle girmişti. Yeşil sahalarda top koşturanlar arasında "Marksist" olduğunu açıkça söyleyen az sayıdaki isimden biri olan İvan Ergiç, böylece, Türkiye'deki ilk sezonunda şampiyonluk mutluluğunu yaşamış oldu. 

Bu vesileyle, İvan Ergiç hakkındaki yazılarımızı yeniden hatırlatalım: 

Bursaspor Marksist bir futbolcuyu transfer etti (22 Temmuz 2009)

Bursasporlu Ergiç: 'Futbol yanılsamalarla yaşar' (İvan Ergiç'le yapılmış bir röportajın çevirisi)

ERKAN GOLOĞLU: Korkunç değil 'Devrimci' İvan (Erkan Goloğlu'nun haberveriyorum.net'teki yazılardan hareketle kaleme aldığı köşe yazısı)

Bursasporlu İvan Ergiç: 'Komünist bir tarafım var' (Fanatik gazetesinin Ergiç'le yaptığı röportaj)

İvan Ergiç: 'Marksist teoriyi kendime uyarladım' (Türkiye Futbol Federasyonu'nun aylık dergisi TamSaha'da çıkan röportaj)

İLGİLİ HABER:

Solcu futbolcuların listesi çıkarılmış

Yorumlar

fetocu ertuğrul'u ne yapalım?

17 Mayıs 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 3367

"fetullahçı ertuğrul sağlam'ın teknik direktör olduğu bursaspor şampiyon oldu" diye de okunulabilir bu sonuç!

fetocu ertuğul'u yollayalım

17 Mayıs 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 3368

fetocu ertuğul'u yollayalım bu kolay. Peki 1 Mayıs'ta Taksim'de olan Bursasporluları ne yapalım?Yıllar önce bir pankart vardı ''Bizans hegemonyasını yıkacağız,Anadolu iktidarını kuracağız'' diye bu saat 21:45'te gerçekleşmiştir.Üzerine bir söz söylemeye gerek yok

diyarbakırspor

17 Mayıs 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 3369

yorumlarda çok soru sorulmuş bi tanede ben sorayım o zaman defalarca sahası kapatılan, futbulcularına cezalar yağan, her gittiği deplasmanda "kahrolsunlar"lar karşılanan, buna bursa'da taş ve sopa eklenen, bunun sonucunda ligden çekileceğiz dediğin de ise pkk kışkırtıyor denilen diyarbakırı ne yapacağız. federasyon çekilemezsiniz dedi ve işte şartların eşit olduğu(malum diyarbakırspor'da 11 kişi çıkıyor sahaya) lig te kötü futbol oynayarak düştü bank asya ya. bunun sorumlusu salt bursa değil elbete bu ülkede kebabçılar bile kürt olduğu için taşlanıyorsa diyarbakırspordan da bu ilginin esirgenmesi beklenemezdi. ertuğrul meselesine de gelince, futbol o kadar kirlenmiş ki futbolcu, küfür, kavga edince hırsından dolayı kutluyorsak, istiklal marşını gırtlağını yırtarcasına bağırarak okuyasa derin ülke sevgisiyle anlamlandırıyorsak, futbolcunun,yöneticinin, teknikdirektörün ideolojisi ikinci plana düşüyor adam olsun yeter diyosun. ertuğrul sağlam da böyle bakmak gerekir herhalde. bütün bu ayıpları ivan ergiç örtermi bilmiyorum ama varlığı umut.

Diyarbakır'ın bu ligde

17 Mayıs 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 3370

Diyarbakır'ın bu ligde kalması gerekiyordu ama olmadı-oldurmadılar- ivan ergiç ne kadar umutsa,diyarbakırda bu ülkenin kardeşliği için umuttur.

Bu arada şampiyon olduk:)

17 Mayıs 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 3371

Bu arada şampiyon olduk:) MUTLUYUZ!

Çok komik ya

17 Mayıs 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 3372

Solcular nelere seviniyor! Marksist bir futbolcusu olan takım şampiyon oldu! Dışardan transfer edilen bir futbolcu Karl Marx'a sempati duyduğunu söyleyince Bursaspor'un şampiyonluğu başka bir anlam mı kazandı şimdi? Bu takım, Fethullahçı olduğu en belirgin klüplerden birine ait. Şampiyon olabilmelerine ne kadar etkisi oldu bilemiyoruz henüz. Evet, bir Anadolu takımı şampiyon oldu ama Bizans hegemonyası kırılmış değil. Böyle başlıkları okuyunca üzülmeli mi sevinmeli mi!

ali mert ortaya...

17 Mayıs 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 3374

senin de Türkiye ligini fetulahçıların bu dönem ki "yeni osmanlı" açılımına denk düşen "Bizans" metaforuyla açıklaman da bi o kadar komik değil mi? doğru tanım nedir bilmiyorum ama "oligarşi" , "tekelci yapı" daha bizden gibi.
NOT 1 : ali mert bu "kavram karmaşasına" bir son versin, erkin özalp marksizim açısından çözümlesin
NOT 2 : istanbul oligarşinin hegamonyası ancak eskişehirsporun şampiyonluğu kırar :)
NOT 3 : ukalalık olduysa afola

feto ve marksizmden bağımsız 11'li diziliş

17 Mayıs 2010, yazan Ali Mert,
Yorum no: 3375

Yok öyle fethullah, marksizm falan, kasmayın o kadar! Başka türlü kasın:

"Türkiye futbol geyiği günü"nde, öncelikle, ligi üzerimizde tamamlayan üç rakibimizi kutlar, sonra 11'li dizilişle katılırım geyiğe: 1. altı üstü topa daha iyi şekil verenlerin ve penaltı noktasını kazımayanların kazandığı bir oyun, bu kadar abartmayın... 2. aziz'le deniz tümüyle "çekildikten" sonra, ülkemizdeki beyin iğfal şebekesinin onursal başkanı olsunlar, yakışır... 3.  o anonsu, tahminim, maçın hemen ardından büyük olaylar çıkmasın diye yaptıranlar, az daha sonra, çok daha büyük olaylar çıkabileceğini tahmin edemeyecek kadar andaval mı gerçekten?..  4. soni elsidi ekran televizyonların dünya kupası kampanyasında, söz konusu kupada "tuttuğunuz" yahut "işte bu kupayı alır" dediğiniz takımın renkleriyle satılan teveleri aldığınızda, o takım kupayı hakkaten kazanırsa, tv beleşe gelecekmiş, ona göre!.. 5. gidin bir arjantin tevesi alın, benden de selam söyleyin maradona'ya, messi'ye, soni bayisine, katılın beyin iğfal şebekesine... 6. almanya kaybederse, biz de kaybetmiş sayılırız, ona göre... 7. lula, ahmedinejad ve tayyip aynı fotoğrafta, uluslararası bir anlaşma "bağlıyorlar", bu adam "dışardan bakıldıkta", harbi "bağımsız bir lider" oldu galiba. 8. "bağımsız sinema"ya da benziyor; elini, belini, dilini... diye diye gidiyor 9. nasıl dağıttım ama 10. toparlayalım. 11. metin kurt abimiz  toparlasın en iyisi; anlık ve yalancı sevinçlerle uyutulan "sporcu" gençler; sporun gerçek ruhunu kavramak, özgürce spor yapmak, "mal" olmamak için, gerçek haklarınızın peşinde mücadele edin, spor-sen'de örgütlenin.  

 

 

AdaptiveThemes