Skip to content

Kartel Basın bunu da yaptın, bizi şaşırttın

26 Mart 2010, ekleyen samata

Küba Çernobil mağdurlarını tedavi ediyor...

Hürriyet gazetesinin dünki haberi dünyanın yapamadığını Castro'nun Küba'sı yaptı başlığını taşıyor. Haberde Küba'nın Çernobil'de ve sonrasında zarar gören çocuklara desteği bu şekilde anlatılırken çocukların tedavi fotoları da gösteriliyor:Dünyanın yapamadığını Castro'nun Küba'sı yaptı

Küba, başkent Havana dışındaki Tarara kasabasında bulunan Pediatri Hastanesi'nde şimdiye kadar 24 bin Ukraynalı çocuğu sağlığına kavuşturmak için tedavi etti. Sağlık hizmetlerinin ücretsiz olduğu Küba'da Pediatri Hastanesi 1990 yılında kuruldu. Hastanede 1990 yılından bu yana 24 bin Ukraynalı çocuğun yanı sıra Belarus ve Rusya'dan da çocuklar rehabilite edildi. 

Ukrayna'nın Çernobil kasabasından tedavi edilmek için Küba'ya getirilen 12 yaşındaki bir çocuk başından geçenleri şöyle anlattı: "Buraya gelmeden önce saçlarım sürekli dökülüyordu. Şimdi tedavi altına alındım. Saçlarım çıkmaya başladı. Bizi rehabilite ederken müzik dinletiyorlar."

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/dunya/14217020.asp

Yorumlar

başka bi yerden de bakılabilir

26 Mart 2010, yazan ayşe düzkan,
Yorum no: 2494

ve deyim yerindeyse küba'nın bokunda boncuk bulmaktan vaz geçilebilir. puro içilsin, güzel kızlar olsun, samba edilsin, maradonna tedavi edilsin, zamanında sosyalist olan bi ülkede yaşanmış bi felaketin mağdurları tedavi edilsin, küba yer alır hürriyet'te falan.

küba geçmiş

29 Mart 2010, yazan samata,
Yorum no: 2518

ben bu haberin nerede yayınlandığını bir yana bırakarak, bu tedavide müthiş bir farkındalık ve sorumluluk gördüm...yani geçmişdeki hataları düzeltme çabası, yani hatalar yaptı bizim arkadaslar, herkes dır dır konusur, kimsenin oralı oldugu da yok, yardım elini de uzattigi yok ama biz bu hataların sonuçlarını düzeltmeye çalışırız tavrı, beni etkiledi...

 

 

AdaptiveThemes