Skip to content

İsmail YK'dan 'Facebook' şarkısı!

16 Kasım 2009, ekleyen solaruppras

Bu haber/yazı özü itibariyle, yazarının sinir katsayısındaki ani bir yükselişin ürünüdür. Yazar bu kişisel dışavurumundan ötürü okurlarının affına sığınmaktadır.

Facebook'un bugüne kadarki en etkili internet fenomeni olduğuna kuşku yok. Seveni de, "gıcık" olanı da, eninde sonunda bir Facebook hesabı açıyor ve saatlerini bu dünyanın içinde geçiriyor. Kâh "tarla kuruyor", kâh "ilkokul arkadaşlarını buluyor"... İşte ülkemizin en değerli (!) pop sanatçılarından İsmail YK bu siteye dönük ilgiden ilham alarak (!) yepyeni bir şarkıya imza atmış. Şarkının ismi (haliyle) "Facebook". Eser, aşkını sanal alemde bulan kendi halinde (!) bir Türk gencinin duygularını (!) yansıtıyor.
 
Gencimiz Facebook'tan öyle etkilenmiş ki, burada "çıtıpıtı"sından "cici bici"sine, her "zevke" uygun bayanın bulunabildiğini ve deyim yerindeyse "düşürülebildiğini" görerek hayretler içinde kaldığını gizleyemiyor. Aradığı aşkı sanal alemden buluyor ve "olaylar gelişiyor"... Şarkıda resmedilen karakterlerin ortalama zekâ yaşının sıfırın altında olduğuna ise şüphe yok!
 
İşin esprisi bir yana, ülkemizde albümleri 1 milyondan fazla satılan ender popçulardan biri olan İsmail YK, toplumsal çürümenin ve özellikle kent varoşlarındaki lümpenleşmenin yansıtıcılarından biri olmaya devam ediyor. Kadınları yalnızca paralı, arabalı ve karizmatik zengin erkeklerin peşinde koşan bencil ve duygusuz yaratıklar olarak gören sapkın zihniyete seslenen ve oradan beslenen İsmail YK, cinsel güdülerini porno site ve forumlarında tatmin eden genç psikolojisinin yaşamın sıradan bir olgusu haline gelmesine hizmet ediyor. 
 
Kadın güzelliğinin metalaştığı ve birkaç fiziksel standarda indirgendiği bu kültürsüzlük ortamında, temiz ilişkiler yaşamak ve karşı cinse insani kriterler üzerinden yaklaşmak, normal insanlar gibi yüzyüze konuşmak, bakışmak ve dokunmak, cinselliği severek ve sevilen insanla yaşamak, tüm bunlar birer erdem olmaktan çıkmaya başladı; bu tür arayışlar insanın günlük yaşamının diğer tüm alanlarını kesen gerçek bir mücadelenin, yaşamı bir bütün olarak dönüştürme ve ileriye taşıma mücadelesinin konusu haline geldi artık.
 
İsteyenler bu haberin konusu olan parçaya buradan ulaşabilirler. Şarkının sözlerini müzik olmaksızın, şiir formatında okumak epey eğlenceli. Tabii bu rezilliklere daha fazla sabrınız kaldıysa ve piyasanın giderek kokuşan, çirkinleşen, çürüten, çürüttükçe yaşamımızı daha fazla ele geçiren "popçu" figürlerini iyice kanıksadıysanız!
 
Şarkının sözleri:
 
FACEBOOK

İnternet kafeye girdim
Facebook sayfasına gittim
Adımı 'çılgın' diye verdim
Artık ben de üye oldum

Tanıştım güzel biriyle
Yazışıyoruz günden güne
Merhem oluyor gönlüme
Artık ben de seven oldum

Ama sevmeye bedel
Gözleri çok güzel
Öyle bir tatlı zor bulursun
Herkes sorar nerden buldun

Facebook, Facebook
Her gün aradım durdum
Facebook, Facebook
Bu kızı ordan buldum
Facebook, Facebook
Ya görür görmez tutuldum
Facebook, Facebook
Galiba aşık oldum

Lokomotif Gülşen, çıtı pıtı Birsen, ah bir görsen
Cici bici Ebru, esmer Banu, tanışabilsen
Güzellerden güzel beğen, ne istersen
Herkesin zevkine göre, Facebook'ta

Yakışıklı Erkan, karizmatik Serkan, canlar yakan
Sempatik Ercan, çılgın Ayhan, yüzüne hayran

İster dost ister yeni aşk bulursun
Ben zaten aşkımı Facebook'ta buldum

Facebook, Facebook
Her gün aradım durdum
Facebook, Facebook
Bu kızı ordan buldum
Facebook, Facebook
Ya görür görmez tutuldum
Facebook, Facebook
Galiba aşık oldum

İsmail YK

 

Yorumlar

krallar-n-e-t

17 Kasım 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1316

Çok saçma bi parça olmuş bence ama genede incesi var tebrikler böyle bi çalışmaya girdiği için.

Not : Facebook un reklamını yapıyor şarkıda sizce İSmail YK facebook tan para yada ücret aldımı ?

 

 

AdaptiveThemes