Skip to content

Genç Siviller, Amerikancılıklarıyla gurur duyuyor!

24 Ocak 2010, ekleyen Erdem Yürekkaya

Dünyanın en fazla askeri harcama yapan ülkesi, 2008 yılında tüm ülkelerin askeri harcamalar toplamının yüzde 41,5’i oranında (607 milyar dolarlık) askeri harcama yapan ABD (Kaynak). Dünyanın en fazla silah ihraç eden ülkesi, 2004-2008 yıllarında tüm uluslararası silah satışlarının yüzde 31’ini tek başına gerçekleştirmiş olan ABD (Kaynak). Başka ülkelerde en fazla asker bulunduran ülke, 150’den fazla ülkede 350 binden fazla askeri bulunan ABD (Kaynak). Saymaya devam etmek gerekli mi? İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en fazla savaş çıkaran, en fazla işgal gerçekleştiren, en fazla askeri darbe tezgahlayan ülkeden söz ediyoruz. Dünyanın en “askeri” ülkesinden söz ediyoruz... Türkiye’deki kontrgerilla örgütlenmelerinin planlayıcısı ülkeden söz ediyoruz... Türkiye’de de üsleri, askerleri bulunan, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hem doğrudan doğruya hem de NATO aracılığıyla denetleyen ülkeden söz ediyoruz... 

 
Ve yukarıdaki fotoğraftan da anlaşılabildiği üzere, bizim ülkemizin “Genç Siviller”i, bir üyelerinin, dünyanın en askeri ülkesinin dışişleri bakanının eline bir döviz tutuşturmuş olmasıyla gurur duyuyor!
 
“Yeni eylemcimiz Hillary” diye başlık atmışlar, sitelerinde yer verdikleri habere... “Genç Sivillere Amerikancı diyenlere tokat gibi cevap” türü laflar ederek, “ironi” yapmışlar kendilerince:
 
Hillary Clinton Genç Siviller eyleminde
Genç Siviller, ABD Dış İşleri Bakanı Hillary Clinton’ın özel davetlisi olarak, internetin 35. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Washington Newseum’da düzenlenen İnternet Özgürlüğü toplantısına katıldı.
İnternet tabanlı örgütlenen ve faaliyet gösteren; dünyanın farklı ülkelerinden 6, ABD’den ise 4 sivil toplum kuruluşunun özel davetli olduğu toplantıda Genç Siviller’i Ceren Kenar temsil etti.
Programın sonunda Ceren, Hillary Clinton’a pankartlı eylem yaptırdı. Genç Sivillere Amerikancı diyenlere tokat gibi cevap niteliğinde olan bu eylem ile Genç Siviller’in Amerikancı değil Amerika’nın ikinci kişisinin Genç Sivil olduğu anlaşıldı.
Youtube'un yasağını kaldırın! Bırakın Türkiye "Kendini Yayınlasın" pankartını taşıyan ABD Dış İşleri Bakanı Hillary Clinton bugüne kadar Genç Siviller eylemlerine katılma şansını elde etmiş ilk Amerikalı oldu.
Ceren Kenar, ayrıca bir hafta International Visitor Leadership Programına katılacak. Bu programa katılanlar arasında Türkiye’den Abdullah Gül ve Süleyman Demirel de var. (http://www.gencsiviller.net/haber.php?haber_id=241)
 

 

Yorumlar

Ceren Kenar hakkında (Ortakyaşam araştırması)

25 Ocak 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1824

BU CEREN KENAR DENEN ARKADAŞ GENÇ SİVİLLERİN BAŞKANIMI NE HALTIYSA ADINI BİLE ANMAK ÜZÜCÜ AMA BİRAZ DAHA UYANIN DİYE SÖYLEMEK ZORUN HİSSETTİM..BU ARKADAŞ TWİTTER INDA ŞÖYLE BİR ŞEY YAZMIŞ ''sorosçular, şu birlik ve berabirliğe en çok ihtiyacımız olan günlerde, bölündü. taraf mı haklı, sevan mı? benim oyum...(( http://ff.im/dY1Dx 2:33 AM Jan 8th from FriendFeed )) TARİHİ SAATİ HERŞEYİYLE VERİYORUM AYRICA GENE RESİMDE GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ GİBİ ARKADAŞ TÜRKİYEDE Kİ VE DÜNYADAKİ DARBELERİN BAŞ MİMARI OLAN ABD DIŞ İŞLERİ BAKANI İLE GAYET SAMİMİ..SONUÇTA BOĞAZİÇİLİLERİN ÇOĞU AMERİKANCI OLUR AMA BU ARKADAŞ SOROS BURSLU HERALDE..YALNIZ BİRAZ ŞUURSUZZ NİE ŞUURSUZ ÇÜNKÜ MADEM DARBE KARŞITISIN KİMLERİN DARBE YAPTIRDIĞINA YADA DARBE YAPANLARIN KİMLERİN DESTEĞİNİ ALDIĞINI BİR ARAŞTIR..BU GENÇ SİVİLLERE İNAN GERİZEKALILARA DA BURDAN SÖYLÜYORUM..DÜNYADA ABDNİN KENDİNE MUHALİF OLAN ÜLKELERİ SÖMÜRMEK İÇİN YAPTIRDIĞII TURUNCU DEVRİMLERİN FİNANSÖRÜ SOROSUN ÜLKEMİZE NE KADAR YARARLI FAYDALI BİRİ OLUCAĞINI TAHMİN EDEMİYORSANIZ..SOROSCULARIN AMERİKANCILARIN PEŞİNDEN DARBE KARŞITIYIZ DİYE YÜRÜYEBİLİRSİNİZ..AMA ASIL DARBEYİ SİZE YAPACAKLAR VE O KÜÇÜK BEYNİNİZLE BUNU KAVRADIĞINIZDA CEREN KENAR DENEN ARKADAŞ KÖŞEYİ DÖNMÜŞ SİZLERDE BABAYI ALMIŞ OLACAKSINIZ!!!! Fotoğrafı görmek için:http://www.facebook.com/photo.php?pid=30993826&id=1088113923&ref=mf

Gençsiviller: CEZALANDIRILDIK! Darbeci Baro Pankartı'na ceza!

25 Ocak 2010, yazan cukurova,
Yorum no: 1829

 

Genç Sivil arkadaşlar izinsiz afiş asmaktan ceza yemişler...mail grupları üzerinden değirmenin suyu'na katkıda bulunulmasını istiyorlar.
 
 
Sevgili arkadaşlar,
 
Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı, Taksim'de İstanbul Barosu'nun yürüyüşünde, otelden sarkıttığımız "Darbeci Baro Taksim'e Hoşgeldin!" pankartından ötürü bizi Umumi ve Özel Yerlere İzinsiz Afiş Asmak kabahatinden 139 TL cezaya mahkum etti.
 
Bu eylemin öncesinde bize destek veren, sonrasında da Türkiye'nin pek çok yerinden ve yurtdışından arayıp bizi tebrik eden, ailecek bayılıyoruz, helal olsun size diyen herkese sesleniyoruz: Cezamıza Ortak Olun!
 
Pankartın asıldığı otel odasının kapısına çullanıp, travma geçiren, güvenlik görevlilerine saldıran, İstanbul Barosu'nun adalet (!) dağıtıcılarını hep beraber izledik. Bu izleme keyfinin bedeli belli oldu, 139 TL!
 
Genç Siviller'e 139 TL bağışta bulunan herkese ekteki ceza metninin isminize özel hazırlanmış, Genç Siviller logolu, Darbeci Baro Pankartı arkaplanlı fotoblokunu yolluyoruz! Bu evladiyelik çok özel hatırayı saklayarak, torunlarınıza gösterebilir, bu çocuklara ben destek oluyordum, diye anlatabilirsiniz. Bu şık fotobloku, ofisinizin-evinizin baş köşesine asabilir, ona baka baka, Türkiye'ye bir gün hukuğun geleceğine olan inancınızı her daim pekiştirebilirsiniz. Hatta bu fotobloğu, kendiniz için yaptırabileceğ iniz gibi, dostlarınıza da hediye edebilir, onları da mutluluğunuza ortak edebilirsiniz.
 
139 TL ile yaşanabilecek en güzel hazzı yaşayın, Genç Siviller'e destek olun! 
Ofisimizdeki "Değirmenin Suyu" panosundaki yerinizi alın!
 

 

 

 

AdaptiveThemes