Skip to content

Eskilerini atın, yepyeni bir ahit geliyor

18 Ocak 2010, ekleyen Ali Mert

Eski ahit, yeni ahit derken, sıra geldi 2010 model en yenisine. Papa suikastçısı Ağca, henüz tosuncuk reyislerine danışmadığı erken bir tahliye aşamasında, "ben ünümü bu hıristiyanlık aleminde yaptım, oradan devam edeyim, üç-beş reytink alırım" mantığıyla yapmış ilk açıklamasını. Avukatı Gökay Gültekin aracılığıyla yaptığı açıklama, 5 maddeden ve 1 imzadan oluşuyor. Gelecekte madde sayısını artırıp imzayı belirginleştirmek suretiyle yepyeni bir ahidi hizmete sunacak elbette. Bu onun prelüdü gibi, şimdilik idare ediverin gari:

''Madde 1: Tanrı sonsuza dek tek ve benzersizdir. Tanrı sonsuza dek bütündür. Teslis (Üçleme) diye bir şey yoktur.

Madde 2: Ben Tanrı değilim. Ben Tanrı'nın oğlu değilim. Ben ebedi Mesihim, yani ete kemiğe bürünmüş ve yeniden doğmuş aynı ilahi söz. Ben tüm evrende Tanrı'nın ebedi yüksek hizmetkarıyım. Teslis (Üçleme) diye bir şey yoktur.

Madde3: Ve Kutsal Ruh (Ruhül Kudüs) Tanrı'nın yarattığı bir melekten başka bir şey değildir. Teslis diye bir şey yoktur.

Madde 4: Dünyanın sonunun geldiğini ilan ediyorum. Tüm dünya bu yüzyıl içinde yok olacak. Her bir insan bu yüzyıl içinde ölecek.

Madde 5: İncil hata ile doludur. Mükemmel İncil'i ben yazacağım.

Ebedi Mesih Mehmet Ali Ağca''

Kaynak: http://www.gercekgundem.com/?p=246616

 

 

AdaptiveThemes