Skip to content

Ertuğrul Mavioğlu 'Yeni Radikal'de olmayacakmış

1 Ağustos 2010, ekleyen Ali Mert

12 Eylül'le hesaplaşan kitaplarıyla tanıdığımız, uzunca bir süredir Radikal gazetesinin haber müdürlüğü görevini de sürdüren, medyanın onca kirliliğine rağmen ülkemizin yüzakı gazetecilerinden/yazarlarından birini olmayı sürdüren Ertuğrul Mavioğlu, Radikal'in "yeni hali"nde yer almayacakmış. Medya haber/dedikodu siteleri durumu "yollarını ayırmak" olarak adlandırmış. Bilindiği gibi Doğan grubunda, "kâr etmediği" söylenen Radikal ile Referans birleştiriliyor, ekonomi ağırlıklı tek bir gazeteye dönüştürülüyor. Aynı sitelerde Radikal İki ve Radikal Kitap eklerinin yayınlarına devam edeceği de belirtiliyor. Mavioğlu ile "yolların ayrıldığı" bilgisinin  geçtiği haber ise şöyle:

                                     

YENİ RADİKAL ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI
Radikal gazetesindeki birleşme öncesi son değişiklikler belli oldu.

Yeni Radikal’de Ankara büro aynen korunacak. Murat Yetkin Ankara temsilcisi görevini sürdürecek.
Radikal’in önde gelen isimlerinden, Susurluk Skandalı ve Ergenekon konusunda Türkiye'nin en uzman isimlerinden, pekçok kitabı da bulunan haber koordinatörü Ertuğrul Mavioğlu gazete ile yollarını ayırıyor.
Radikal’in ekonomi bölümü ise lağvediliyor.

Referans’ın Genel Koordinatörü Sefer Levent yeni dönemde Radikal’in ekonomiden sorumlu kordinatörü oluyor. Referans Haber Kordinatörü Jale Özgentürk ise Radikal ekonomi müdürlüğü görevine getiriliyor. Radikal’in şimdiki ekonomi müdürü Ruhi Sanyer, yeni dönemde kulis yazarı olarak görev alacak. 12’si Referans’tan 2’si Radikal ekonomiden toplam 14 kişilik bir ekonomi servisi kuruluyor. 
Yeni Radikal’in interneti daha verimli kullanması için ve yeni gazetenin şekilledirilmesi için çarşamba günü Hürriyet gazetesinde bir toplantı yapıldı. Radikal yeni dönemde interneti de daha etkin kullanacak.
Kaynak:  http://www.medyatava.com/haber.asp?id=68627

Yorumlar

Taraf'a gitmesin sakın

2 Ağustos 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 4061

İnşallah olmaz ama olmaz olmaz, burası Türkiye.

 

 

AdaptiveThemes