Skip to content

Ekşi Sözlük hesapları 600 liradan başlayan fiyatlarla!

13 Kasım 2009, ekleyen Fatih Polatlı

İnternet’in popüler sitelerinden Ekşi Sözlük’ün yaklaşık 23 bin “yazar”ından bazıları, yazarlık haklarını satışa çıkarıyor. Ekşi Sözlük yazarı olabilmek için siteye kayıt olmak ve ardından 10 giriş yapıp onay beklemek gerekiyor. Bu haber yazılırken, “onay bekleyen çaylak” statüsündekilerin sayısı 38 bin 910, “çaylak”ların toplam sayısı ise 72 bin 524’tü (Kaynak).  

Sözlük hesabını satmak isteyenlerin kullandığı yollardan biri gittigidiyor.com sitesine ilan vermek. Ancak, site yöneticileri, site yazarlığı satışının “yasal olmadığı”na karar vermiş (Kaynak) ve satışları durdurmuş.
 
Site tarafından yayından kaldırılmış olan ilanların birinde, Ekşi Sözlük hesabını pazarlamak için şu şekilde tanıtım yapılmış:
 
Satılık Ekşi Sözlük hesabı !
Ekşi Sözlük yazarı olabilmek için fırsat !
Her meslekten binlerce dostluk kurma, sohbet, eğlenerek öğrenme ve Ekşi Sözlük ortamında gerçekleştirilen sosyal faaliyetlere katılabilme, nezih bir ortam fırsatı !!
Yazdıklarınızın milyonlarca kişi tarafından okunacağını düşünün ! Gerekli kurallara riayet etmek kaydı ile kendini ifade etmek isteyen kaçırmasın !!
Terapi gibi fırsat, üstelik karizmatik !
aldığınıza asla pişman olmayacaksınız.
Karizmatik FIRSAT !!
(Alıcı, yukarıdaki Kullanıcı Girişinden girme ve taahhüt ettiklerimi gerçekleştirme hakkına sahip olacaktır.)
(Resim, kes-yapıştır yöntemi ile oluşturulduğundan, bazı kısımların yeri asıl ekrandaki yerinden farklı görünmektedir.)
(Şu anda yazılmayan Nick, satış sonrası sadece alıcıya şifresi ile beraber verilecektir. Alıcı daha sonra şifre değişikliği yapabilecektir.)
(Kaynak)
 
Ekşi Sözlük hesabı satış ilanlarından birinde “hemen al” fiyatı 600 lira (Kaynak), bir başkasında ise 1000 liraydı (Kaynak). Bu arada, “hemen al” fiyatı 1000 lira olan Ekşi Sözlük hesabı için yapılan açık artırmada 500 liralık fiyata ulaşılmış.
 
Diğer yandan, yine aynı sitede yayımlanmış olan bir başka ilanda, fiyatın 2 bin 650 liraya ulaşmış olduğu görülüyor (Kaynak).
 
haberveriyorum.net’te “haberci” olmak için gerekenleri henüz yapmamış olan kıymetli kullanıcılarımıza ve henüz kullanıcı olmak için kayıt yaptırma zahmetine dahi katlanmamış olan değerli okurlarımıza önem ve ciddiyetle duyurulur!
 

 

 

 

AdaptiveThemes