Skip to content

'Doğan değilim' diyen Doğan'dan Y. Küçük'e yasak

1 Şubat 2010, ekleyen Fatih Polatlı

Milliyet gazetesi yazarı Melih Aşık, 27 Ocak 2010 tarihli yazısında, Cem TV Yönetim Kurulu Başkanı İzzettin Doğan'la ilgili olarak şunları yazmıştı:

Üç gazeteci; Barış Yarkadaş, Dinç Çoban ve Barış Doster, Cem TV’de 6 haftadır ‘’Tarz-ı Siyaset’’ adlı bir program yapıyorlardı.
Cem TV Yönetim Kurulu Başkanı İzzettin Doğan programın yayından kaldırılmasını istemiş. Program yayından kaldırıldı. Söylentiye göre İzzettin Bey yakın çevresine:
Ben Aydın Doğan değilim. AKP’nin bu kadar eleştirilmesi bizi sıkıntıya sokar” diye dert yanmış. (Kaynak)

Cem Vakfı'nın da başkanlığını yürüten ve AKP'nin "Alevi açılımı"nın destekçileri arasında yer alan İzzettin Doğan, geçtiğimiz günlerde düzenlenen 7. Alevi Çalıştayı'na katılmış ve çalıştay hakkında da olumlu görüş bildirmişti. (Kaynak)

Aynı İzzettin Doğan, Yalçın Küçük'ün Cem TV'deki bir programa çağrılması üzerine devreye girmiş ve "Tayyip Bey kanalı kapatır" diyerek, Küçük'ün ekrana çıkarılmamasını istemiş. Genel yayın yönetmenliğini Barış Yarkadaş'ın yaptığı gercekgundem.com'un konuyla ilgili haberi şöyle: 

Cem TV Yönetim Kurulu Başkanı İzzettin Doğan, Profesör Yalçın Küçük'ün ekrana çıkmasını engelledi. Doğan'ın "Tayyip Bey kanalı kapatır" dediği öğrenildi.

Gerçek Gündem.com'un edindiği bilgiye göre, Profesör Yalçın Küçük pazar günü Tolga Yarman'ın sunduğu "Enerji Savaşları" adlı programa davet edildi. YarmanKüçük'le sözleştikten sonra tanıtım bantı hazırlanması için yönetime bilgi verdi. Bu sırada, Küçük'ün pazar günü Cem TV'ye konuk olacağını öğrenen İzzettin Doğan devreye girdi ve Yarman'a "Yalçın Hoca kanala gelmese iyi olur" dedi. Bu sözler karşısında neye uğradığını şaşıran Yarman "O halde ben de bu hafta program yapmayacağım" ifadesini kullandı. Tolga YarmanKüçük'ün ekrana çıkartılmaması üzerine programına ara verdi. Pazar günü Yarman'ın programının yerine belgesel yayımlandı.

Yalçın Küçük ise pazar günü yapılacak programın iptal edildiğini doğruladı. Gerçek Gündem.com'a konuşan Küçük"Tolga Yarman ile İzzettin Doğan arasındaki konuşmanın içeriğini bilmiyorum. Merak da etmedim. Programımızın iptal edildiği doğru. Zaten Tolga Hoca da bu hafta ekrana çıkmadı"dedi. Küçük, Cumhuriyet savaşının verildiği dönemlerde böyle gelişmeler yaşanacağını da dikkat çekti. Kendisinin her zaman konuşacak mecralar bulabileceğini anlatan Küçük, Fransa'dan da bir örnek verdi. Küçük"Fransa işgal altındayken, De Gaulle yurt dışından bir radyodan yayın yapardı. Herkes de onu dinlerdi. Moralinizi bozmayın. Bir çıkış yolu mutlaka bulunur" dedi. 

Öte yandan, İzzettin Doğan'ın yakın çevresine "Yalçın Küçük kanala çıkarsa Tayyip Bey (Başbakan Erdoğan) kanalı kapatır. Bizi anlayışla karşılasınlar" dediği öğrenildi. 

Cem TV'nin bu hafta Tuncay Mollaveyisoğlu'nun sunduğu "Bağımsız" adlı programı yayından kaldırdığı bilgisi de haber merkezimize ulaştı. (Kaynak)

 

 

AdaptiveThemes