Skip to content

DEÜ'de yobazlar müzik çalışması yapan genci dövmüş

12 Aralık 2009, ekleyen Muzaffer Osmanoğlu

İzmir'de, Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuzçeşmeler Kampusu'nda bir genç 'ezan okunurken müzik çalışması yaptığı' gerekçesiyle yobazlar tarafından dövülmüş. DEÜ'lü okurlarımızın yıllardır yakinen şahit oldukları üzere, her soydan gerici - yobaz - faşist oluşum Eğitim Fakültesi Kampusu ile Dokuzçeşmeler Kampusu'nda (Hukuk Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bu kampusta bulunuyor)  beyin yıkama - yıkayamadıkları beyinleri ufalama faaliyetlerini yoğunlaştırmış durumdalar.

Saldırıya uğrayan genç yaşadıklarını Facebook sayfasında aşağıdaki gibi anlatmış, noktasına virgülüne dokunmadan aktarıyoruz:
 
İsmim Serhat ŞAHİN... 9 Aralık çarşamba akşamı saat 18:30 sıralarında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Dokuzçeşmeler Kampüsü içerisinde bulunan Müzik Kulübü'nde çalışma yaparken bir kişi cama vurarak ezan okunuyor gerekçesiyle benden içeride yaptığım çalışmayı kesmemi istedi. Reddedilince oradan sinirli bir şekilde uzaklaştı. İçeride 1 saat kadar çalışmama devam ettikten sonra bir arkadaşımlar birlikte kampüsün önünde otobüs beklerken yine aynı şahıs yanımıza yaklaşarak "Az önce seni uyardık, müziği kessen nolurdu?" diyerek bir tartışma başlattı. Bu ülkenin %99'unun Müslüman olduğunu ve bu davranışın kendilerine ve inanışlarına saygısızlık olduğunu ileri süren bu kişiler o sırada durakta bulunan kalabalığın da dikkatini çekerek bana ve yanımdaki arkadaşıma karşı kışkırtmaya çalıştılar, bir nebzede başarılı da oldular. Ben kendisine veya herhangi birisinin inancına saygısızlık etmediğimi, buranın akademik bir kurum olduğunu, her ezan okunduğunda kampüs içerisindeki tüm faaliyetlerin durdurulmasının beklenemeyeceğini ve daha birçok şeyi kendisine kendisine anlatmaya çalıştıysam da yanındaki kişilerden bir tanesi bana kafa atarak saldırdı. Diğerleri hatta kalabalığın içerisinden gaza gelen birkaç kişi de ona katılarak, kendimi korumak amacıyla yolun karşı tarafına kadar kaçtıysam da hep birlikte beni darp etmeye devam ettiler. Daha sonra polisi aramak amacıyla telefonu elime aldığımda hepsi birlikte grup şeklinde koşarak kampüsün arka tarafına doğru kaçarak uzaklaştılar. Etraftan yardıma koşan esnaf ve durakta o sırada otobüs bekleyen öğrenci arkadaşlarım da (resmi olarak) olaya tanıktır. Olaydan sonra Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde yapılan muayeneler ve çekilen tomografiler sonucunda sol elmacık kemiğimde, göz arkasındaki kafa kemiğinde ve burnumda kırıklar olduğu ve operasyon gerekliliği saptanmıştır. Saldırıyı yapan şahıslardan bir tanesi olay esnasında kendi ağzıyla bana isminin "Muhammet Emre Tayyar" olduğunu ve Buca Eğitim Fakültesi'nde okuduğunu söylemiştir. Bu da demek oluyor ki yarın ben bu kişiyle yanyana aynı okullarda görev yapacağım. Artık herkes yaşadığı ülkenin ne hale gelmeye başladığının farkına varsın. Eğer sınıf arkadaşları ve diğer arkadaşları da bu kimsenin nasıl birisi olduğunu bilmiyorlarsa, öğrensinler. İşte olaydan sonraki fotoğraflarım... (Bkz. Kaynak)
Yer: İzmir - Dokuz Eylül Üniversitesi
 
Kaynak: http://www.facebook.com/#/album.php?aid=127652&id=608273719&ref=nf

 

 

 

AdaptiveThemes