Skip to content

Defne Bayrak'ın 'söylediği'; Doğunun Che'si kitabı

8 Ocak 2010, ekleyen Ali Mert

İki gündür "memleket kamuoyu"nu meşgul eden olaylardan biri de, Afganistan'daki CIA merkezine intihar saldırısı gerçekleştiren  El Balavi'nin Türkiye'deki eşi Defne Bayrak'ın söyledikleri/ söylemedikleri/ söyleyebilecekleri vb.

CIA ajanları doğrudan olmasa da, Türk Emniyeti'ne soruları ulaştırarak "söyletme"ye çalışıyorlar kendisini.

Lakin bunun bir de "söylenmiş"i var. Defne Bayrak, bundan üç yıl önce "Yüzyılın kahramanı", "İslamın aslanı" ve "Doğunun Che Guevarası" ön başlıklarını da kullandığı bir "Usama Bin Ladin" kitabı yazmış.

Ve kitabı internetten, şu link'ten indirmek mümkün:  http://www.megaupload.com/?d=WM8Z1N20

"Söylenmiş"in ne olduğunu merak edene...

Yorumlar

faydasız kitabın ilk sayfaları...

8 Ocak 2010, yazan Erkin Özalp,
Yorum no: 1642

Türkçe açısından berbatlığını önemsiz kılacak ölçüde berbat bir içeriğe sahip olan bu kitabın ilk sayfalarını şuraya ekleyeyim de, bu kadarını okumayı yeterli bulanlar Megaupload'dan dosya indirme işleriyle uğraşmasın: 

El-Kaide Lideri Usame Bin Laden Hakkındaki ilk Objektif Kitap ....

Yüzyılın Kahramanı, İslam'ın Aslanı Usame Bin Laden...

Bu Tarafsız Belge niteliğindeki Kitapta :
-Usame Bin Laden’in kendi ağzından hayatı, Rusya ve Amerika savaşları...
-Usame Bin Laden’in CNN , Al-Jazeera gibi ünlü kanallarla yaptığı ropörtajların tam metinleri...
-Usame Bin Laden’in en önemli konuşmaları ve beyanatları...
-Birçok Ünlü’nün ,Siyasi Liderin , düşünürün medyada bulamıyacağınız Bin Laden hakkındaki ilginç sözleri..
-Hiç bir yerde bulamıyacağınız, CIA’de Usame Bin Laden’i Yakalamaktan Sorumlu Özel Birimin Başkanı Scheuer’nin Al-Jazeera TV Kanalı’na Yaptığı Çarpıcı Açıklamalar..

Bismillahirrahmanirrahim

Önsöz

Sovyetler Birliği ve ABD arasındaki soğuk savaşı 3.Dünya Savaşı kabul edersek 11 Eylül Olayları, 4.Dünya Savaşı’nın ilanı oldu. Bu savaşın niteliği, öncekilere benzemiyor. Bu sefer bir tarafta ABD ve müttefiki tüm hükümetler, diğer tarafta da tek kişi; Usame Bin Laden yer alıyor. Burada Usame Bin Laden’den kastımız, Usame Bin Laden gibi düşünen binlerce insan. Savaşın bu cephesinde yer alanlar, Tora Bora Dağları’nda El-Kaide’nin ana merkezinde, Irak’ta silahlı direnişçilerin arasında ya da Riyad’da, Şam’da, Londra’da, Madrid’de hatta Amerika’da gizli hücreler şeklinde varlıklarını sürdürüyorlar.
Bu kitapta, Usame’nin kendi ağızdan hayatını, Afganistan macerasını , kendisini nasıl tanımladığını bulabileceksiniz . El-Kaidenin düşüncelerini, planlarını , gerekçelerini, hedeflerini de onların kendi bakış açılarından görebileceksiniz.
Bu kitapta, batı yanlısı medyanın yansıtmadığı yada sadece kendi bakış açısından yansıttığı Bin Laden gerçeğini tümüyle, taraf tutmadan ortaya koyduk. Ve bu kitap, sadece yaşadığımız devrin insanları için değil aynı zamanda Bin Laden-Amerika savaşı tarih olduktan sonra, bu olayları tarih sayfalarından okuyacak nesiller için de hazırlanmıştır.
Bu kitapta Bin Laden’in hayatı, mücadelesi, CNN ve Al-Jazeera Tv Kanalları gibi dünyaca ünlü medya kuruluşlarıyla yaptığı ropörtajları, 11 Eylül Saldırılarının düşüncesinin aklına nasıl geldiği, Al-Jazeera Tv Kanalı’yla ya da internet aracılığıyla yayınladığı beyanları bulabilirsiniz. Kitabın içinde ayrıca, El-Kaide fikrini savunan Arap yazarların internette yayınlanan bazı yazıları, Bin Laden hakkındaki bazı halk oylamaları, ilginç yorumlar ve haberler, ünlü kişilerin onun hakkında söyledikleri sözleri yer alıyor.
Hiç bir kitapta bulamayacağınız, CIA’in Bin Laden’i Yakalamaktan Sorumlu Ünitesi’nin Eski Başkanı Michael Scheuer’in Al-Jazeera Tv Kanalı’na yaptığı çarpıcı açıklamaları, şu anda Saddam Hüseyin’in avukatlığını yapan Katar Eski Adalet Bakanı’nın Al-Arabiya Tv Kanalı’na yaptığı çok cesur açıklamaları okuma şansınız olacak.
Kitapta yer alan bilgilerin kaynaklarını mümkün olduğu kadar göstermeye çalışarak kitabın belge niteliği taşımasına özen gösterdik.
Bu kitabı okuyarak sadece Usame Bin Laden hakkında değil, geniş olarak Arap Dünyası’nda ünlü birçok yazar, Londra’da yaşayan Suudi Arabistan Rejimi’ne Muhalefet eden Örgütlerin Liderleri ve yine orada siyasi mülteci olarak yaşayan bir çok Arap düşünürler, genel olarak son yüzyılın Arap tarihine damgasını vuran olaylar hakkında da bilgiler edinebileceksiniz.

Kaynak: Haberde verilen bağlantıya tıklayıp uğraşınca indirilen Word dosyası

yazar bu kitabı ya da

22 Ocak 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1807

yazar bu kitabı ya da ifadeleri kendi seçmedi ki.üsame hakkında yazılan yazıları sadece Türkçe ye çevirdi ayrıca yıllardır ürdünde yaşayan bir insanın da yazım kurallarını bu kadar incelemek ya da eleştirmek istiyorsanız kitabın düzeltmesini yapanlar neden bu işle ilgilenmemişler acaba onu da sormalısınız.insanları yargılamak eleştirmek çok kolay da onların duygularını anlamak zor başa gelmeyince de anlaşılmıyor....

 

 

AdaptiveThemes