Skip to content

Darwin'i bitiren balık!

25 Kasım 2009, ekleyen dalkan

TRT’nin ne kadar gericileştiğinden bahsedilebilir bu haberi izleyip, sonra evrim teorisi hakkında bilgi verilebilir okuyanlara, belki yanında genel bir gericilik, liberalizm ve Türkiye analizi de yapılabilir ve hiç sırıtmaz. Ne var ki bunların hiçbirini yapmayacağım, çünkü yapamayacağım TRT'de 17 Kasım 2009 tarihinde yayınlanan ve aşağıda linkini verdiğim görüntüler üzerine. Tembellikten değil ama hâlâ görüntülerin gerçek olduğuna inanamamaktan. Devlet televizyonunda bilimin hedef alınması ve bu kadar beceriksizce, Harun Yahya kalitesinde yapılması bu işin, inanılası gelmediğinden.

İşte TRT’nin kükrerken Allah diyen aslan, üzerinde Arapça Allah yazan yılan, ne biliyim namaz kılan maymun tadında haberi:
video: 

Yorumlar

trt

25 Kasım 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1390

24üncü saniyeden biraz önce yukarda Harun Yahya yazısı var. Ayrıca sonlarına doğru sağda bir şeyi silikleştirmişler. Neyse artık o...

Yakında Harun Yahya belgesellerden canlı moleküler biyoloji ve genetik dersleri de verir bu akıl namussuzları.

Zavallı balık...

25 Kasım 2009, yazan Fatih Polatlı,
Yorum no: 1391

Coelacanth adlı balığın insanların eline geçmesi durumunda nelerin olabileceğini gösteren bir video, bundan iki buçuk yıl kadar önce youtube'a eklenmiş... Yani öyle müthiş güncel, yepyeni bir keşif falan da yok ortada...

http://www.youtube.com/watch?v=706FDbri2M4

 

Darwin'in keşif gezisinde topladığı bitki örnekleri

25 Kasım 2009, yazan Ayşe K.,
Yorum no: 1392

Darwin’in keşif gezisinde topladığı ve dünya müzelerinde sergilenen eşsiz “bitki türleri”nin görüntüleriyle, videodaki berbat seslendirmenin etkisinden belki biraz kurtulabiliriz.

Darwin’in keşif gezisinin hikâyesini biliriz. Cambridge Üniversitesi’nden botanik hocası John Henslow, öğrencisi Darwin’e, kendisi sayesinde tarihteki ününe kavuşmuş olan HMS Beagle gemisi ile geziye çıkmasını önerir. Henslow bu önerisiyle, aynı zamanda Darwin’in beş yıl içerisinde çok sayıda bitki, hayvan, taş ve fosil topladığı ünlü gezisine ve Evrim Kuramı’nı geliştirmesine de vesile olur.

Darwin bu gezisinde Güney Amerika, Atlantik ve Pasifik Okyanusu, Doğu Hint Adaları ve daha pek çok yerden topladığı bitki örneklerini büyük sandıklarla Henslow’un evine gönderir. Bitkiler Darwin’in kendisine hediyesi olduğundan, Henslow onları bitki koleksiyonuna uygun kâğıt yapraklara iliştirir. Bu müthiş bilimsel koleksiyonun geri kalan kısmını ise diğer meslektaşlarına dağıtır. Darwin bu seyahatte yaklaşık 2700 bitki örneği toplar ve Henslow bunları 950 kâğıt yaprağa iliştirerek ve yaprakların alt köşesine, toplandıkları yerleri, Charles Darwin adını ve Darwin’in verdiği bilgileri de not ederek saklar.

Şimdilerde bu koleksiyon, Cambridge’teki Bitki Müzesi’nin eşi bulunmayan bilimsel ve tarihi parçasını oluşturur. Darwin’in bu bitki türlerinden bazıları da dünyanın çeşitli bitki müzelerinde en önemli koleksiyon olarak sergilenir.
 
 
Aşağıdaki linkten Darwin’in topladığı ve Henslow tarafından saklanan bitki türlerinin tümünün fotoğrafları görülebilir, haklarında detaylı bilgi edinilebilir.
 

Darwin amca biz hiç değişmedik!

25 Kasım 2009, yazan dalkan,
Yorum no: 1393

Harun Yahya (Adnan Oktar veya namı diğer Adnan Hoca) kalitesinde demiş ancak bu kadarını da tahmin etmemiştim. Gerçekten de Harun Yahya yazısı açık şekilde görünüyormuş. Harun Yahya kalitesinde dememin asıl sebebi ise yazmış olduğu bir "çocuk kitabında" bu balıktan bahsetmesiydi;

http://www.harunyahya.org/cocuklar/darwin_amca_degismedik/ darwin_amca_degismedik_03.html

Sanırım bu kitabın da bakanlık tavsiyesiyle müfredata alınması şaşırtıcı olmayacak...

Bu bağlantıyı kullanarak ise Harun Yahya'yı bitiren Richard Dawkins'i izlemek mümkün:

http://www.youtube.com/watch?v=9PdNqElxFTo

Adı anılan şahıs ve reklamlar...

25 Kasım 2009, yazan Erkin Özalp,
Yorum no: 1394

Harun Yahya adı bu sayfada çok anılınca (belki de Adnan Oktar vs. eklenince), Google, şu reklamı "uygun" görmüş: 

Allah'a ulaşmayı dileyin
O gün pişmanlık için çok geç olacak O gün gelmeden O'na ulaşmayı dile!
www.....

Bu reklamı da yasaklayınca, "yasaklı" sitelerimizin sayısı 115'e ulaşmış oldu...

Sitemizdeki reklamlarla ilgili (faydasız) haberimiz şuydu: 

http://www.haberveriyorum.net/haber/sitemizdeki-reklamlar-ve-oruc-suyu-reklami

Newton'u Bitiren Elma

9 Aralık 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1451

Newton'u Bitiren Elma

Newton'un yercekimi teorisini bosa cikaran bir elma ilk kez goruntulendi.

Newton'cular, cisimlerin yercekimi ile dunyanin merkezime dogru dustugunu zannediyorlardi. Bu teorinin dogru olmadigi daha once de bircok defa gozlenmisti (mesela ucaklar, bulutlar, ucan balonlar, vs.). Bu teorinin en onemli dayanaklarindan biri Newton'un basina dustugu iddia edilen elma idi.

Ve bugun... Japon arastirmacilar, agacta bir elma buldular. Bu elmanin, cicek oldugu zamandan beri hic dusmedigi belirlendi. Bu sefer elma sadece gorulmekle kalmadi, biri cep telefonu ile elmayi goruntuledi.

 

 

AdaptiveThemes