Skip to content

CHA'dan bir Çakma bir Gerçek Haber

16 Ekim 2009, ekleyen cansu fırıncı

DHA, İHA, AA gibi ajanslardan sonra sektöre iddialı bir giriş yapan CHA'nın (Cansu Haberveriyorum Ajansı) geçtiği iki haber olay yaratacak!

Deli Dana, Kuş Gribi gibi salgınlardan sonra dünyayı kasıp kavuran Domuz Gribi mikrobuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan fetva niteliğinde bir açıklama geldi. BU açıklamayı tüm ajanslardan önce ele geçiren CHA bilgiyi kamuoyuyla hemen paylaşmaktan çekinmedi:

Diyanet İşleri Başkanı "Tüm islam âleminin ilgisine" diye başlayan bir fetva yayınladı, fetvada; 

"Domuz Gribi Mikrobu tıpkı domuzun tirişin içindeki eti gibi her müslüman
için şer'an haramdır. Bu şeytan icadı mikroba tutulup da son nefesini veren her müslüman sorgusuz sualsiz cehennem azabının en korkunçlarını tadacaktır" denildi.
 
Müftü Efendi fetvanın devamında;
 
"Bir iman sahibi illa ki bir mikroba yakalanıp hakkın rahmetine kavuşacaksa, şer'an leziz eti de haram olmayan Deli Dana mikrobuna tutularak son nefesini âlemlerin ve her şeyin yaratıcısına teslim etmelidir" buyurdular...
 
CHA Uğur Dündar'ın programında canlı yayına çıkan, Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte helikopter "kazasında" ölen İHA muhabiri İsmai Güneş'in eşi Yasemin Güneş'in serzenişini kaçırmadı.
 
Görev başında hayatını kaybeden İsmail Güneş'in kamera ve fotoğraf makinesini çocuklarına hatıra olması için İHA'den isteyen Yasemin Güneş, aldığı cevapla bir kez daha yıkıldı:
 
"Yeterli donanımımız yok, eşinizin kamera ve fotoğraf makinesini başka bir muhabirimize verdik, elimizden bir şey gelmez. Ancak dilerseniz ücretine mukabil ajansımızdan satın alabilirsiniz!
 
Uğur Dündar fırsatı kaçırır mı! "Ücreti neyse ben vereceğim, Müsterih olun efendim"
 
İşte size bir ölümün toplumsal anatomisi!
 
CHA, yaptığı açıklamada, gündemi takip ederek gerçekleri topluma sunmaya devam edeceğini, diğer ajanslardan farkınınsa çakma haberin çakma olduğunu açıklamak olduğunu belirtti.

Geçtiği iki haberden hangisinin çakma olduğu ise anlaşılamadı...

Yorumlar

tirişin eti

17 Ekim 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1118

domuzlarda tirişin eti olmaz domuzların etinde tirişin olur. tıpkı sığır etlerinde tenya yapan sistiserklerin olduğu gibi..

Müftünün problemi

17 Ekim 2009, yazan cansu fırıncı,
Yorum no: 1119

Müftü efendi "tirişin içindeki domuz eti" demiş

ajansımızın yapılan hatayla bir alakası yoktur!

başlık altı dolmamış

17 Kasım 2009, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 1317

Abi iyi hoş yazmışsın da bu haberlerde ne var ki ben anlayamadım. Başlık altını dolduramamışsın. Ben iki farklı haber beklerdim. Ayni aynı haber içerisinde bir biriyle çelişen konular beklerdim ama hiç alakası bile yok. Bir şey yazacaksan eğer altını doldur da öyle yaz :) Bu ne be

Altımı mı dolduriyim?

18 Kasım 2009, yazan cansu fırıncı,
Yorum no: 1324

Sevgilim ziyaretçi,

altını doldur demişsin, söz konusu olan eğer bildiğimiz altınsa ben bakırı ancak görüyorum, altını da en son takı töreninde şöyle bir uzaktan gördüm, hayal meyal yani.

 

Haa, Dünya Tuvalet Günü'nde altını doldur diyorsan, demirden korksak trene binerdik deseeem olmayacak, ne diyim? Haberden bir kez daha öğrenmiş bulunuyoruz ki, kıçı boklu dünyaya medeniyeti biz öğretmişiz.Değil mi efendim?

 

Ben sıkıştım az biraz müsade.

 

 

AdaptiveThemes