Skip to content

Çakma haberi veriyorum! (faydasız)

9 Ekim 2009, ekleyen Ali Mert

Argomuzun iki sözcüğü çok popüler oldu son zamanlarda: Kolpa ve çakma. “Türklük hallerimiz”le dalga geçerken, “her şeyimiz çakma bizim, baksanıza falan filan bile çakma” diyerek rahatlıyoruz, hep birlikte sinizmin keyfini yaşıyoruz.

Youtube yasağımız o kadar kolpa ki, herkesin delip durması bir kenara, Kongre vadisinde youtube’a girilebilen özel bilgisayarlar koyarak, çakma demokrasimizi cümle aleme gösterebiliyoruz.

Ayakkabılı protesto eylemi var, kimisi daha önce yapıldığı için çakma diyor bu eyleme, kimisi ayakkabı Aksaray’dan olduğu için öyle diyor. Tabii, kolpa haberler hepsi.

Kevin Costner’dan “açılıma destek” haberlerinin kolpa olduğu, elinde Costner menecerinin elektronik posta çıkışı ile açıklama yapan, çakma faşo Vural’ın basın açıklamasından öğreniliyor.

Kolpa basının magazin asparagaslarından rahatlıkla takip edebileceğimiz gibi, bir harbi ikoncan var, bir de çakma ikoncanlar.

Fanatik yahut Fotomaç, her Allahın günü kolpa transferler yapıp dururken, çakma Türk Mehmet Aurelio hâlâ kendine yeni takım arıyor.

Genelde orijinalleri yâd ellerden, çakmaları bizden oluyor ama Aurelio örneğinde olduğu gibi süreç bazen tersinden de işleyebiliyor. Hatta yüzde yüz yerli, yani orjinali de Türk, çakması da Türk çakmalar bile olabiliyor. Çakma Recep İvedik mesela.

Kolpalar ve çakmalar, hatta kolpa çakmalar ve çakma kolpalar böyle uzayıp gidiyor.

Eeee, bu ne diyeceksiniz. Ne haber, ne veri, ne yorum.

İdare edin, bu sabah gazetelere baktım, siteleri taradım, şimdilik koymaya, yorumlamaya değer bir şey bulamadım, ben de böyle çakma haberi veriyorum!..

 

 

AdaptiveThemes