Skip to content

Bu da başka türlü bir 'beyin iğfali': Karıştırmışlar Deniz'leri...

15 Mayıs 2010, ekleyen Ali Mert

Çılgın CHP gençliğinin Baykal'ı geri döndürme seanslarının en son ayağında, Deniz'ler birbirine karışmış. Yılların burjuva siyasetçisi, soldaki truva atının beceriksiz jokeyi Deniz Baykal ile, burjuva kirlenmişliğinin tümüyle uzağında, düzen karşıtı devrimci mücadelenin sembol isimlerinden Deniz Gezmiş'i birbirine karıştıran, tutup aynı tişörtte resmeden, "Türkiye bir Deniz'ini kaybetti, ikincisini asla" gibi sloganlar yumurtlayıveren CHP'li gençler; böylelikle, "yaşanan son netameli sürecin" beyin iğfali aşamasını da tamamlamışlar. İlgili haber ve fotoğraflar, "solumtrak CHP alemi"nin gerçek gündem sitesinde:

                           

CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa eden Deniz Baykal’ın görevine geri dönmesi için Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen gençlik kolları üyeleri ve partililer, Baykal’ın evinin bulunduğu sitenin önünde toplandı. Açlık grevi yapan grup ise Baykal ile yapılan görüşmenin ardından eylemine son verdi. 

Açlık grevi yapan gruptaki CHP'li bir kadın fenalık geçirerek hastaneye kaldırıldı. Baykal'ın geri dönmesini isteyen gençler, ‘Türkiye bir Deniz’ini kaybetti ikincisini asla’ sloganları attı.

CHP Genel Merkezi’nde sabah saatlerinde bir araya gelen binlerce partili, 80 otobüslük konvoyla Baykal’ın evine doğru yola çıktı. Polis eskortu eşliğinde, Eskişehir yolunu izleyerek Beysukent’e gelen partililer, girişte otobüslerden inerek Baykal’ın evinin bulunduğu sitenin önüne kadar yürüdü. ‘Biz senin için geldik, sen de bizim için dön’, ‘Komplocular Deniz’de boğulacak’, ‘Yetim kalmak istemiyoruz’, ‘Yalnız değilsin, yanındayız. Dön ne olur’, ‘Sen öyle sessiz biz böyle Deniz’siz kalamayız’ ve ‘Türkiye bir Deniz’ini kaybetti ikincisini asla’ pankartları açan grup, Baykal lehinde ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile hükümet aleyhinde sloganlar attı.

Partililer, bekleyişleri sırasında türküler eşliğinde halaylar çekti ve zaman zaman ‘İnadına Baykal, inadına sol’, ‘Başbakan Baykal’ sloganları attı. CHP Gençlik Kolları eski Başkanı Yunus Emre ise burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin rejim kavgasında son aşamaya geldiğini söyledi. Emre, “AKP iktidarı ilk tertibi Anayasa değişikliğinde, ikinci tertibi ise, CHP’ye düzenlenen komployla sergiledi. Ama Deniz Baykal bu tertibi çökertecektir” dedi. İzmir’den gelen bir grup, ‘Gavur İzmir burada, Erdoğan nerede’ sloganları atarken, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman da grubun arasına girerek sloganlara eşlik etti.

AÇLIK GREVİNE SON

Deniz Baykal’ın açlık grevi yapan gençlerle görüşmesi ve grevi sonlandırmalarını istemesi üzerine, grup eylemine son verdi. ‘Aydınlık Orucu’ adı verilen açlık grevini yapan gruptaki Derya Yetişen ise Baykal’la yapılan görüşmeden önce baygınlık geçirdi. Arkadaşlarının ilk müdahalede bulunduğu Yetişen, daha sonra otomobille hastaneye kaldırıldı. Grubun CHP Kurultayı'na kadar oturma eylemi yapacağı öğrenildi.

Kaynak: http://www.gercekgundem.com/?p=278129

 

 

 

AdaptiveThemes