Skip to content

Bitmeyen tenis maçı - 'Kazanmayın ulan, günlerce oynayın!'

24 Haziran 2010, ekleyen Ali Mert

Nihayet olmuş! Hep aklıma gelirdi, "tedirgin" olurdum ama sonra "saçmalama" derdim, "eninde sonunda biri  yorgunluğa yenik düşer, öbürü kazanır" diye kendimi ikna ederdim! İkna çabam boşunaymış, bu defa ikisi de yorulmamış... Eh, birbirlerine üstünlük de sağlayamadıkları, servislerini kıramadıkları (yahut biri kırsa da öbürü de ardından kırıp tekrar eşitliği sağladığı) için oynamaya devam! Dünya Tenis Federasyonu'nun yahut Wimbledon organizasyonunun "karar alıcı" konumda bir yöneticisi olsam, "eşitlik" ilan eder, ikisini de bir üst tura çıkarırdım. Ama bu "yenme/yenilme dünyası", eşitlik yok ve rekabet şart, illa birinin kazanması gerek! İçimden şöyle demek geçiyor: "Kazanmayın ulan, günlerce oynayın!" (Ek uyarı: Tempoyu da düşük tutun, kalbinizi çok fazla yormayın!). Haber ise şu şekilde:

                                    

Yok böyle bir maç!
23 Haziran 2010 22:14
Wimbledon 1.tur maçında karşılaşan John Isner ve Nicolas Mahut arasında oynanan karşılaşma tenis tarihinin en uzun maçı olarak tarihe geçti. İşin ilginç yanı Salı başlayan maç hala bitmedi ve Perşembe maça devam edilecek.

Wimbledon 1.tur maçında karşılaşan John Isner ve Nicolas Mahut arasında oynanan karşılaşma tenis tarihinin en uzun maçı olarak tarihe geçti. İşin ilginç yanı Salı günü başlayan maç Çarşamba da bitmedi. Bu farklı mücadeleye Perşembe günü devam edilecek.  Maç yaklaşık 10 saatten beri oynanıyor ve bitmek de bilmiyor.

Toplam 174 dakika süren 4 set sonunda eşitlik bozulmadı ve maçın kalan bölümü Çarşamba'ya taşındı. Öğlen saatlerinde başlayan mücadele Çarşamba da sona ermedi. İlk gün oynanan 174 dakikanın üzerine 426 dakikada daha eklendi ve heyecan Perşembe'ye taşındı. Heyecan yine NTV SPOR'da olacak..

Tarihe geçen maçın ilk setini 6-4 Isner kazandı. 2 ve 3. setleri 6-3 ve 7-6 kazanan Mahut setlerde 2-1 öne geçti. Isner 4. seti 7-6 alarak skoru 2-2'ye getirdi. Karşılaşmanın 5. setinde oyunlar 6-6 olunca, kural gereği "Tie-break" uygulanmaması nedeniyle, taraflardan biri oyunlarda 2 farklı öne geçene kadar sete devam edildi. Fakat yine olmadı... 

Eski rekor Fransa Açık'ta 2004'te iki Fransız tenisçi Fabrice Santoro ile Arnaud Clement arasında oynanan maçta kırılmış, 3 saat 33 dakika süren maçı 3-2 Santoro kazanmıştı.

Kaynak: http://www.ntvspor.net/haber/tenis/19179/yok-boyle-bir-mac

Ek bilgi: Maçı NTV Spor kanalından izleyebiliyormuşuz! Bugünkü kaç dakika yahut saat sürer bilemiyoruz. Belki beni dinlemez iki dakikada bitirirler, belki de yarına ve sonraki günlere kalır, devam eder gider...

Yorumlar

Tarihi maç bitti

24 Haziran 2010, yazan mcf1907,
Yorum no: 3692

Maç bitti ve John Isner Nicolas Mahut'u 11 saat 5 dakika sonunda 70-68 yendi.Maçın son seti bile 8 saat 11 dakikalık süresi ile bugüne kadarki en uzun maçtan daha uzun sürmüş.Bu güne kadarki en uzun maç 2004 Fransa açıkta Fabrice Santoro ve Arnaud Clement arasında oynanmış 6 saat 33 dakia süren maçı Santoro 3-2 kazanmış. kaynak http://www.ntvspor.net/haber/tenis/19179/tarihi-mac-bitti

 

 

AdaptiveThemes