Skip to content

Batıya iltica eden Kübalı voleybolcu Fenerbahçe'de

4 Haziran 2010, ekleyen Fatih Polatlı

Fenerbahçe, Küba'nın ulusal voleybol takımındaki beş arkadaşıyla (Ihosvany Hernandez Rivero, Yasser Romero Mayeta, Angel Dennis Diaz, Jorge Luis Hernandez Larrinaga ve Ramon Gato Moya) birlikte 2001 yılında İtalya'ya iltica eden Leonel Marshall Borges'i transfer etmiş. Altı voleybolcu, o yıl, "Flanders Volley Gala" turnuvasına katılmak üzere gittikleri Belçika'da, takımlarından ayrılarak, uçakla Roma'ya geçmiş ve bu ülkeye iltica etmişler (Kaynak). 

Leonel Marshall, 2000 Yaz Olimpiyatlarında 7. olan Küba erkek voleybol takımının en genç oyuncusuymuş (Kaynak). İtalya'ya iltica ettikten sonra, bu ülkedeki Pallavolo Piacenza ve M. Roma Volley voleybol takımlarında oynamış. 

Leonel Marshall'ın babası Leonel Marshall Steward da voleybolcuymuş ve hem 1976 hem de 1980 Yaz Olimpiyatlarında ülkesini temsil etmiş. Küba ulusal voleybol takımı 1976'da 3., 1980'de ise 7. olmuş.  Leonel Marshall Steward, her iki olimpiyat oyunlarında da, altı maçın tümünde sahaya çıkmış. (Kaynak)

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmi sitesi fenerbahçe.org'da, Leonel Marshall'dan, "Kübalı sporcu" olarak söz ediliyor. Marshall'ın transferiyle ilgili haber şu:

http://www.fenerbahce.org/icerik/haber/19858/

 

 

AdaptiveThemes