Skip to content

Akrabası TKP'li, EMEP'li, ÖDP'li olan subaylar 'işbirlikçi' olmuş

19 Ağustos 2010, ekleyen Ali Mert

Bir arkadaşım sabah sabah adını bir sitede gördü, haber verdi, iki saatimi yedi! Neymiş efendim, subay kuzeniyle ilgili internette ulaşılabilen bir bilgiye; “marjinal sol sosyalist iktidar partisi üyesidir” diye “işlenmiş”. Bu durumda, bu tür bilgilerin yer aldığı “işbirlikçi hainler” sitemizi (http://isbirlikcilericimizde.wordpress.com/) yakından irdeleme gereği belirmiş. Canımız TSK’mızdaki, korgeneralden başçavuşa üst ve alt düzey onlarca subay ve astsubayımızın sülalesinde fişlenmiş her kim varsa, listesi çıkarılıp sıralanıvermiş. Böylece, Ordumuzu terörün ve bölücülerin kıskacından kurtarabilmek için önemli bir adım atılıvermiş. Bilhasa Köksav (Kök sosyal ve stratejik araştırmalar vakfı) adlı kıymetli kuruluşumuzun yaptığı meşakkatli ve ayrıntılı incelemelerden elde edilen sonuçlarla muhbir vatandaşların ulaştırdığı değerli bilgileri hercümerç ederek işbirlikçileri açığa çıkaran site, özellikle enişte, baldız, kuzen gibi akrabaların ne kadar tehlikeli olabileceğini ortaya sermiş. Meselenin içine “terör”le birlikte, uyuşturucu ve etnik kimlik de girince subaylarımızın işi bir hayli zorlaşıvermiş. Bir insan kuzeninin baldızının kokain çekip çekmediğini ya da emmisinin kızının eniştesinin Barış Meclisi konferansına gidip gitmediğini nasıl denetleyebilir ki? “İşbirlikçi hainler” sitemiz denetlemiş neyse ki! İşte, sitedeki ve Köksav araştırmasındaki önemli bulgulardan sadece birkaçı (Subayların adıını vermeden, akrabalarının isimlerinin baş harflerini ve “yaptıkları feci işleri” verelim, zaten tüm isimlerin aççık seççik ilan edildiği sitemiz na orada duruyor, dileyen gitsin baksın):

                            

• Dayıoğlu İ. C., ÖDP Balıkesir İl Teşkilatı üyesi olan emekli astsubaydır.

• Kayınpederi Prof. Dr. C. E. Ç., sol ideolojideki eylemlere katılmış olup Sıkıyönetim Komutanlığı tarafından yakalanan öğretim üyesidir.

• Kuzeni O. D., Sosyalist Demokrat Partisinin Sinop'ta nükleer karşıtı eylem için düzenlediği Sinop ili Akliman mevkiindeki kampa katılmıştır. Bu kampta devrim konusunda eğitimler verilmiştir.

• H. Ö. (Eniştesi) ÖDP Kadıköy İlçe Teşkilatı yöneticisi olup karıştığı yasadışı faaliyetler sebebiyle pek çok kez yakalanmıştır.

• Baba tarafından akrabası S. G., PKK’nın yayın organı Özgür Gündem’de sekreterdir. Elazığ’da Yeniden Özgür Gündem gazetesinde sekreter olarak çalıştığı ve bu yerde ele geçirilen yasak yayınlarla birlikte 31.01.2003 tarihinde tutuklandığı bilinmektedir.

• F. S. (akrabası) 1955 doğumlu; 23. Dönem TKP Çanakkale Milletvekili adayıdır.

• S. D. (Karısının kuzeni) 1976 doğumlu; PKK kontrolündeki Türkiye barış meclisi tarafından şubat 2008 tarihinde Ankara’da düzenlenen 'yeni anayasa sürecinde demokratik ve kürt sorunu' konulu konferansına katılmıştır.

• K. A. (Dayısı) 1956 doğumludur. 1989 yılında Uyuşturucu Bulundurmak ve Satmak kapsamında yargılanarak ağır para ve hapis cezasına çarptırılmıştır. 

• H. Ş. S. (Kayınpederi) Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar üyesidir. 1971 yılında THKP/C üyeliğinden tutuklanmıştır.
İ. Ç. (Akrabası) 1947 doğumlu; Evrensel Gazetesi yazarıdır.

• M. K’ın kuzeni olan M. D, TKP örgüt mensubudur. Aynı zamanda, ermeni soykırımını tanıma taraftarı olan EMEP’in Balıkesir Susurluk İlçe Teşkilatı yöneticisidir.

• Kuzeni İ. O.’nın eşi N. O. EMEP Keçiören İlçe Teşkilatı Başkanlığı yapmıştır. Annesinin teyzesinin gelini N. O., aşırı sol görüşlü olup 3 Kasım 2002 seçimlerinde EMEP, DEHAP, SDP ve HADEP'in katılımı ile oluşturulan "Barış, Emek ve Demokrasi Blok'u"nu temsilen seçime giren Ankara 2. Bölge milletvekili adayıdır. N. O., EMEP Ankara Keçiören İlçe Teşkilatı Başkanlığı yapmıştır.

• S. U.’nun Rum Asıllı Gelini E. S. U. ve Ailesi Korgeneral S. U.’nun gelini E. S. (S.) Uğ., anne tarafından Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan Hristiyan Rum tebasından KASAPCI ailesine mensuptur. Gelini E. S. U.’nun anneannesi olan F. (K.) A., 1944 yılında evlendikten sora Hatay’a yerleşerek 1969 yılında “Hristiyan” olan dinini “İslam” olarak değiştirmiştir. S. U.’nun dünürünün annesi olan F. A.’ın kardeşleri F. K. ve A. K. İle kayınbiraderi İ. A. da Hristiyan dinine mensup Rum azınlıklarındandır.

Kâfi herhalde...

Kaynaklar: http://isbirlikcilericimizde.wordpress.com/ ve de Köksav’ın pdf dosyası: http://isbirlikcilericimizde.files.wordpress.com/2010/07/personellistesi...

 

 

AdaptiveThemes