Skip to content

Ahmet Altan Genelkurmay Başkanı olsun, 'karmaşa' son bulsun

8 Ocak 2010, ekleyen Ali Mert

Asgari ve askeri dehası her geçen gün daha çok parıldayan Ahmet Altan, askeri kesimlerin uzun/orta ve kısa vadeli her türlü planlarının üzerine üzerine gitmeyi sürdürürken, stratejik ve taktik anlamda ortaya çıkan büyük boşluk, hata ve yanılgıları da bir bir teşhir etmeyi sürdürüyor. Yılın ve hatta yılların gazetecisi, Fethullah istihbaratı akış merkezi Mehmet Baransu ile birlikte, el ele ve gönül gönüle, kendilerine gelen her tür kriptoyu haşırt huşurt diye açığa çıkarıveren Altan, bu kez de Tokat baskınının kriptolarını haşırdatarak, askeri deha böyle olur dedirtti adeta.

Taraf gazetesinin bugünkü nüshasında (bkz. http://gazete.netgazete.com/ShowPaper.aspx?news=taraf) üstmanşetten ve Altancı köşeden irdelenen konu, Tokat - Reşadiye baskınıyla ilgili olarak PKK içi bir haberleşmeyi  açığa çıkarıyor: "16'dan 408 üzerinde durun"

Bu mesajlaşma 3 Aralık'ta Genelkurmay'ın da eline geçiyor ve fakat görün ki, bunun şifresi çözülemediği için Tokat baskını oluyor. Ayrıca "hırhızın hiç mi suçu yok" derseniz, Altan "onun da var" diyor," bu mesajlaşma Kandil'den habersiz olamaz, öyle otonom motonom diye kandırık yapmayın". Lakin asıl büyük suçlu bu kadar basit bir şifreyi çözemeyen Genelkurmay.

Bir daha bu tür şifreler elinize geçtiğinde sayın Genelkurmay yetkilileri, direkt Altan'a gönderin, çözüversin. Hatta, en iyisi muhteremi Genelkurmay Başkanı yapın tüm bu karmaşa, darbe planları, ergenekon ve benzerleri çözülsün, olsun bitsin. 

Şimdiden antreman yaptırmak istiyorsanız, şunlardan verin:

555 K şimdi olur mu 444 T ama illa 06 ise belki de 777 U

49 T'ye binip Edirnekapı durağında in, sağdaki ilk in

HŞMTLLH

UB 40 - Red Red Wine  (Dömisek) 

HMT LTN BR PRVKTR LBLR M?

 

 

AdaptiveThemes